Митрополит Епіфаній звернувся до вірян, щодо дотримання умов карантину.

Майже два місяці поспіль ми з вами перебуваємо в умовах карантину. Цей період став для нас не лише часом обмежень, але й нагодою для роботи над собою, своїми емоціями, терпінням. Сподіваюся, що ви навчилися продуктивно працювати з оселі, дистанційно допомагати рідним і знедоленим чи взагалі відкрили у собі нові таланти. Та головне – разом ми намагались зменшити згубну дію небезпечного вірусу. І продовжуємо це робити з вірою та надією, що Господь нам допоможе в цьому.

Про це повідомляю Це моя Україна посилаючись на офіційну сторінку Митрополита Епіфанія у ФБ.

Майбутнє послаблення карантину свідчить, що результат самообмежень є, і ми поступово будемо відновлювати процеси у житті нашого суспільства, як зараз це відбувається і у світі. Та варто робити це мудро, відповідально, з повагою одне до одного та до того результату, якого ми разом досягли упродовж самоізоляції. У Другому соборному посланні святого апостола Іоана Богослова читаємо настанову, яка є надзвичайно актуальною сьогодні: «Пильнуйте себе, щоб нам не загубити того, над чим ми трудились, але щоб одержати повну нагороду» (2 Ін. 1: 8). Маємо пам’ятати про те, що вірус ще не подолано, гарна весняна погода за вікном, на жаль, не зменшує ризики ураження. Тому ми щодня й надалі маємо у всіх своїх вчинках виявляти відповідальність перед ближніми, лікарями, а також перед тими, хто зазнав значної шкоди від пандемії – моральної чи матеріальної. Адже перед загрозою хвороби – ми всі рівні та вразливі. Водночас важливі та дорогі одне одному: людське життя – є даром Божим, який не можна змарнувати. Лише це залишається незмінним, хоч умови карантину послаблюватимуться.

Не змарнуймо ті зусилля, які доклали заради поліпшення ситуації. Працюймо для перемоги над згубною пошестю, щоб не допустити нового спалаху хвороби. Допомагаймо рідним та знайомим подолати наслідки, що принесла у світ пандемія. І коли поступово повертатимемось у звичний ритм життя, цінуймо те, чого вдалося спільно досягнути. Якщо будемо мудрими, відповідальними, покладатимемо надію на Бога та Його милосердя, то зможемо гідно вийти із цього випробування. Ніхто не здатен достовірно назвати дату, коли завершиться пандемія. Але від наших спільних зусиль, від нашої відповідальності залежить наближення того часу, коли це станеться. На цьому шляху, у всіх благих починаннях, Церква завжди з Вами.