ОБСЄ подтвердило, що російську мову зробили офіційною в ОРДЛО

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні підтвердила, що представники окупаційних адміністрацій в Луганську та Донецьку, зробили російську мову як єдину “офіційну” на непідконтрольних Україні територіях.

Про це повідомляє Укрінформ.

Даний факт показує небажання Кремля врегулювати конфлікт на донбасі політико-дипломатичним шляхом.

Відповідну заяву зробив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ.

“Російська сторона не відмовляється від своїх планів щодо подальшої інтеграції тимчасово окупованих частин України у військовий, правовий, економічний та культурний простір Росії. У своєму останньому щотижневому звіті від 30 червня СММ підтвердила рішення російських окупаційних адміністрацій у Донецьку та Луганську встановити російську мову як єдину так звану офіційну мову, що передбачає, зокрема, видалення української мови з їх регулярних навчальних програм з вересня 2020 року”, – заявив Цимбалюк.

Голова української місії при ОБСЄ підкреслив, що це є ще одним свідченням повного контролю з боку Росії над територіями України, які вона незаконно окупувала.

Читайте також: Воюють проти України, але дипломи купують українські

“Це також засвідчує небажання Кремля переходити до політико-дипломатичного шляху врегулювання конфлікту від нинішньої політики його підживлення”, – зазначив він.