Нові правила карантину з 1 серпня: як дізнатися в якій зоні ваш населенний пункт і що це означає

Від сьогодні, 1 серпня в нашій країні починають діяти нові правила адаптивного карантину: регіони перебуватимуть у чотирьох зонах: “зеленій”, “жовтій”, “помаранчевій” та “червоній” зонах. Те, у якій зоні перебуватиме регіон, залежатиме від поширення коронавірусу в тому чи іншому населеному пункті області. 

Про це йдеться у відповідній постанові Кабінету міністрів України.

Варто зазначити, що обмеження діятимуть на всіх рівнях, включаючи “зелену” зону. Найбільш жорсткі правила карантину будуть в “червоній” зоні. Перехід регіону з однієї до іншої зони можливий за умови, коли там п’ять днів поспіль є зміни одного із визначених показників.

Рішення про посилення чи скасування обмежень буде ухвалюватися на підставі рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке ухвалюється за поданням головного державного санітарного лікаря регіону. Його оновлюватимуть не частіше аніж один раз на п’ять днів.

На які зони поділили регіони в Україні?

“Зелена” зона умовно вважатиметься найбезпечнішою в період карантину. До неї входитимуть ті території, де показники будуть в нормі. Згідно з поділом, наразі до неї входить переважна більшість областей України. Зокрема, це Київська, Полтавська, Чернігівська, Черкаська, Кіровоградська, Сумська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Дніпропетровська, Луганська області.

У “жовтій” зоні, котру МОЗ визначив як” буферну”, перебуває 40 регіонів. Там немає актуальних особливостей, які відрізняють її від зеленої. Області, які в її списку, перебувають за крок від помаранчевої та червоної зон.

До “помаранчевої” зони віднесли десять регіонів: у Волинські області – Луцький та Любешівський райони; Івано-Франківській області – місто Івано-Франківськ та Тисменицький район; у Львівській області – Львів, Миколаївський район, Перемишлянський район, Пустомитівський район; у Тернопільській області – місто Бережани та Бучацький район.

До “червоної” зони, яка є найкритичнішою із поширенням коронавірусу, входить три регіони: місто Луцьк, Тернопіль і в Чернівецькій області – Кіцманський район.

Якщо ви хочете слідкувати за зміною зон, ви можете перейти на інтерективну карту за цим посисанням і спостерігати всі зміни.

Кожна зона передбачає наявність різних обмежень:

Зелена зона передбачає:

— перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

— проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

— кінотеатри із заповненістю на 50%;

— перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

Жовта зона (+ обмеження зеленої), забороняється:

— відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

Помаранчева зона (+ обмеження жовтої), забороняється:

— діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

— діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

— планові госпіталізації в лікарнях;

— спортзали, фітнес-центри, заклади культури;

— прийом нових змін в дитячі табори;

— обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей.

Червона зона (+ обмеження помаранчевої), забороняється:

— робота громадського транспорту;

— відвідування закладів освіти;

— діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів.