Чехія та Польща в “червоній” зоні: що потрібно знати при перетині кордону

З 1 серпня Україна змінила критерії поділу країн на “червону” і “зелену” зони у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Про це інформує “Це моя Україна“.

Варто зазначити, що після цього Чехію і Польщу віднесли до “червоної зони”, що значно ускладнило життя українським заробітчанам. Тепер після повернення з Польщі або Чехії в Україну потрібно обов’язково проходити на двотижневу самоізоляцію або ж здати ПЛР-тест.

Загалом нова карта поділу країн на “зелену” та “червону” зони виглядає ось так:karta krain chervonoi ta zelenoi zony vid lowcostavia 1 serpnia 720 1

Зазначимо, що дані країн оновлюються кожного тижня. Наступне оновлення даних щодо зон за попередніми даними буде опубліковане 8 серпня. Але надіятися на те, що Чехію і Польщу віднесуть до “зеленої” зони не варто, адже в останні дні кількість хворих у цих країнах зростає.

Давайде розберемося, в чому різниця при повернені в України з країн “зеленої” та “червоної” зони.

Прибуття з країни зеленої зони:

  • самоізоляція чи обсервація не вимагається.

Прибуття з країни червоної зони:

  • обсервація/самоізоляція на 14 днів після перетину кордону;
  •  достроково можна припипили обсерварцію/самоізоляцію лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції після перетину кордону та КПВВ;

Так, як багато кого цікавить, як саме можна здати ПЛР-тест на коронавірус, так щоб його дані були дійсні і у Вас не виникало проблем, подаємо інформацію як це правильно зробити:

Людина має здати власний біологічний матеріал на ПЛР-дослідження у лабораторії, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття на територію України.

Звертаємо увагу! Для уникнення небажаних наслідків у формі варто зазначити номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:

  • лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, має внести результат негативного дослідження до електронної системи Центру громадського здоров’я України;
  • дані, внесені лабораторіями, автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома»;
  • про можливість припинення самоізоляції особу буде поінформовано відповідним повідомленням сервісу «Дій вдома».

Читайте також:  у Польщі вже третій день зростає кількість інфікованих Covid-19