Українці не можуть повноцінно лікувати своїх дітей в Чехії, підпишіть петицію

У звязку з тим, що Чехія обмежила для українців доступ до системи державного медичного страхування, вони не можуть лікувати своїх дітей повноцінно. До прикладу в інших країнах ЄС діти іноземців автоматично страхуються безкоштовно, або за певну фіксовану щомісячну платню.

Інформує  Gromada.cz

Ми платимо ті самі податки, що й громадяни Чехії, і ніколи не отримуємо допомоги по безробіттю.

Відповідно до законів Чехії громадяни третіх країн можуть брати участь у системі державного медичного страхування лише на основі зайнятості, що виключає дітей із цієї системи. В інших країнах Європейського Союзу діти автоматично страхуються безкоштовно, або на фіксовану щомісячну платню.

Зараз ми живемо під мечем Дамокла над своїми сім’ями протягом довгих 5 років, перш ніж отримати дозвіл на постійне проживання в Чехії.

На даний час громадяни України змушені страхувати своїх дітей приватно. А спектр послуг, на які іноземець має право відповідно до приватного медичного страхування, є дуже обмеженим.

Ми складаємо 2,5% населення Чехії, і ми не маємо права голосувати чи бути обраними навіть на рівні міських округів. Однак це не привід розглядати нас як незаконну робочу силу.

Підписати петицію можна ТУТ

Gromada.cz опублікувала повний текст петиції українською мовою:

Шановний Прем’єр-міністре,

Я звертаюся до вас із проханням припинити дискримінацію наших дітей.

Ми платимо ті самі податки, що й громадяни Чехії, і ніколи не отримуємо допомоги по безробіттю. Ми вивчаємо мову, поважаємо унікальну культуру країни, неухильно дотримуємося чеських законів, інтегруємось у чеське суспільство. Для того, щоб стати дійсною його частиною, ми довірили вам навіть найцінніше, що є у нас, майбутнє наших дітей.

Зараз ми живемо під мечем Дамокла над своїми сім’ями протягом довгих 5 років, перш ніж отримати дозвіл на постійне проживання в Чехії. Тільки тоді ми можемо бути впевнені, що наші діти отримають необхідну медичну допомогу і що їхнє майбутнє не буде затьмарене ризиком некерованого фінансового тягаря, якщо вони захворіють. Закони Чеської Республіки дають право громадянам третіх країн брати участь у системі державного медичного страхування лише на основі зайнятості, що виключає наших дітей із системи. Єдиним варіантом, який їм залишається чинним законодавством, є приватне медичне страхування або самооплачуваного медичного обслуговування, і це далеко не еквівалент належного або доступного догляду.. Спектр послуг, на які іноземець має право через приватне медичне страхування, є дуже обмеженим, тоді як оплата з кишені громадян третіх країн призводить до зростання цін в середньому втричі .

В інших країнах Європейського Союзу діти автоматично страхуються на основі зайнятості батьків, або безкоштовно, або на фіксовану щомісячну премію. Багато з нас взагалі не усвідомлювали, що Чеська Республіка застосовує цю унікальну стратегію розподілу населення на основі країни походження або типу дозволу на проживання, і повністю заборонить дітям працевлаштованих громадян третіх країн, які ще не мають дозволу на постійне проживання, брати участь у державному медичному страхуванні.

Ми не туристи і не чорні пасажири. Ми живемо тут і платимо податки та збори. Ми не просимо про безкоштовне медичне обслуговування. Ми готові платити щомісячну плату за своїх дітей, щоб вони могли увійти в систему державного медичного страхування.

Ми складаємо 2,5% населення Чехії, і ми не маємо права голосувати чи бути обраними навіть на рівні міських округів. Однак це не привід розглядати нас як незаконну робочу силу. Ми лише просимо, щоб наші діти не зазнавали дискримінації при наданні медичної допомоги.

Англійський переклад опубліковано за посиланням https://pvzpnenivzp.cz/en/open-letter-to-the-czech-government

Підписати петицію можна ТУТ