Як доставляється свіжа риба з будь-якої точки світу на прилавки наших магазинів

Фахівці в області харчування стверджують, що рибний стіл корисніший м’ясного. З точки зору дієтології, риба прекрасний повноцінний продукт, який містить надзвичайно потрібні і корисні для людського організму речовини. 

Однак, мало хто задумується, як саме риба потрапляє з морів та океанів на рибні прилавки наших магазинів.  Ми вирішили привідкрити завісу та розповісти вам як відбувається транспортування риби з далеких країн. Доставка морепродуктів додому  це складний процес, проте з компанією Seadora це легко та просто.

Перш за все, слід зауважити, що перевезення риби та морепродуктів, – дуже непростий процес, так як вимагає дотримання багатьох правил. Також риба відноситься до продуктів харчування які швидко портяться. Крім того, при транспортуванні продукції такого типу, в кожному конкретному випадку необхідно врахувати ще ряд інших моментів:

  • Потрібно перевезення охолодженої або замороженої риби?
  • Дрібна риба або велика? Морська або прісноводна?
  • Який вид (сімейство)? Який її поточний стан або якість?
  • Якщо вона вже охолоджена або заморожена, то який спосіб і швидкість охолодження / заморозки використовувався?
  • Чи застосовувалась шокова заморозка?
  • Куди потрібно здійснити транспортування і в який термін?

Перевезення охолодженої риби

Максимальне збереження властивостей свіжоспійманої риби, це перший важливий етап в доставці якісної рибної продукції до кінцевого споживача. При цьому способи охолодження такої продукції можуть бути двох типів:

  • Повітряне охолодження – спосіб при якому рибу охолоджують холодним повітрям
  • Пересипка льодом – більш поширений спосіб охолодження, при якому риба пересипається кусочками льоду.

Далі справа стоїть вже за перевізником. Транспортування охолодженої риби не менш відповідальний процес, в ході якого також необхідно дотримуватися певних вимог перевезень, а також враховувати багато факторів.

perevozka ohlagdennaya ribi
Температурний режим перевезення охолодженої риби: до -5С

Перевезення замороженої риби, шокова заморозка

Якщо використовується метод шокової заморозки, то можна максимально зберегти практично всі вихідні якості свіжої риби. Завдяки дуже швидкому заморожуванні вода не встигає перетворюватися в кристали льоду великого розміру, які руйнують структуру тканин риби.

При шоковій заморозці на поверхні риби утворюється скоринка льоду, яка відмінно захищає як від деформації, всихання продукції, так і від втрати кольору і запаху.

Перевозити морожену рибу можна в різних пакувальних варіантах з різною місткістю, починаючи з картонних ящиків, коробок і пакетів, до блоків, дерев’яний ящиків, корзин і навіть бочок.

perevozka morogennoi ribi
Упаковки повинні бути зафіксованими, щоб знизити тряску вантажу в дорозі. Також важливо постійно стежити за підтриманням заданої температури, так як рибу не можна повторно заморожувати та переморожувати.