Степанов представив детальний план дій у разі погіршення епідемічної ситуації

Очільник МОЗ Максим Степанов представив детальний план дій у разі погіршення епідемічної ситуації.

У випадку погіршення епідемічної ситуації в Україні МОЗ розробило детальний план щодо забезпечення медичної допомоги . Про це розповів очільник відомства Максим Степанов з трибуни Верховної Ради України.

Ми розробили детальний план, що враховує спроможність системи охорони здоров’я і визначає алгоритм дій відповідно до 4-х рівнів небезпеки. Цей план забезпечує надання медичної допомоги всім, хто її потребує”, – повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Як повідомив міністр, тепер зі щоденною кількістю нових випадків у межах 5-7 тисяч країна знаходиться на першому рівні, і медична система здатна справитись з цим навантаженням.

“На другому рівні заповнення ліжкового фонду хворими на COVID-19 становить 70% в цілому по країні. Водночас орієнтована щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 — 8-10 тисяч. На цьому рівні ми можемо опинитися у найближчі тижні”, – наголосив Степанов.

Міністр вважає, що у цьому разі МОЗ збільшить кількість ліжок у всіх закладах охорони здоров’я на рівні 30% від усього ліжкового фонду (тобто 52 тисячі ліжок) та розпочне роботи для здійснення заходів, необхідних для розгортання тимчасових госпіталів поза межами закладів охорони здоров’я.

Читайте також Зеленський розповів за якої умови введуть жорсткий карантин

Окрім цього, буде збільшено число працівників у всіх закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації хворих на COVID-19, зокрема, за рахунок залучення працівників з інших відділень.

Третій рівень небезпеки означає заповнення ліжкового фонду хворими на COVID-19 на 85% в цілому по країні. Орієнтована щоденна кількість хворих з підтвердженими випадками COVID-19 — 11-15 тисяч.

Тут, додатково до заходів другого рівня, ми будемо забезпечувати введення жорстких карантинних обмежень в країні із застосуванням повного переліку обмежень «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Буде розпочато мобілізацію всіх медичних працівників та інших категорій працівників. Організовуємо роботу відомчих закладів для цивільного населення, а також забезпечимо роботу польових шпиталів”, –  розповів очільник МОЗ.

122160480 1683930638436701 3831710344526351616 n
Очільник МОЗ Максим Степанов / фото moz.gov.ua

Завершальний четвертий рівень небезпеки, означає, що ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, а щоденна кількість випадків захворювання на коронавірус — понад 15-20 тисяч.

Тут ми будемо змушені запровадити активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги. Я впевнений, ніхто не хоче, щоб країна опинилась на 3-4 рівні. Сьогодні Верховна Рада зібралась вперше після власного карантину. І я сподіваюсь, що кожен та кожна в цій залі усвідомлюють, наскільки страшна ця хвороба і наскільки важливо забезпечити виконання цих правил”, – підсумував міністр охорони здоров‘я.

Нагадаємо, що в Україні більше 75% смертей від COVID-19 припадає на людей віком понад 60 років. Перебіг хвороби також ускладнює наявність у пацієнта супутніх патологій.