У 2020 році — 100 млн гривень, у 2021 році — в десятки разів більше. Скільки можна заробити в державному маркетплейсі

За підрахунками команди Prozorro Market, постачальники, що продають свої товари у державному маркетплейсі, за рік заробили 100 млн гривень — це в 10 разів більше, ніж результат 2019 року. Зважаючи на появу нових інструментів та товарних категорій у Прозорро Маркет, 2021 рік стане щонайменше вдесятеро прибутковішим для тих, хто в ньому працює.

Що таке Prozorro Market

Прозорро Маркет є офіційним державним онлайн-магазином, що працює подібно до будь-яких інших маркетплейсів. В якості покупців тут виступають державні замовники, що купують товари широкого вжитку одним з наступних способів:

  1. На суми до 50 000 грн — роблять декілька кліків на сайті та оформлюють замовлення так само, як у звичайному інтернет-магазині.
  2. На суми до 200 000 грн — публікують оголошення, де вказують, який товар та за яку максимальну суму вони готові придбати. Постачальники у відповідь надсилають свої цінові пропозиції за вказаний товар. Той, чия ціна буде найменшою — автоматично перемагає та підписує договір з покупцем.

Як почати продавати в Prozorro Market

Аби стати продавцем державного маркетплейса, підприємець має зареєструватися на обраному електронному майданчику та пройти процедуру кваліфікації в каталог Прозорро Маркет — надати підтверджувальні документи відповідності свого товару та досвіду постачання. Як це зробити — читайте в інструкції Як зареєструватись в Прозорро Маркет.

Що ще можна продавати державним замовникам

В Prozorro Market можна продавати лише товари широкого вжитку, і каталог поки ще наповнюється категоріями, тому не всім підприємцям підійде такий спосіб заробітку. В якості альтернативи радимо звернути увагу на публічні закупівлі, в яких замовники купують абсолютно все. Ось декілька прикладів актуальних на сьогодні тендерів Prozorro:

  1. Публічну моніторовану рейтингову оцінку міста Львова замовляє львівська міська рада та готова заплатити за це 936 тис. гривень.
  2. Комплект обладнання для ігрових майданчиків придбає КП «Спорт-Дніпро» Дніпровської міськради за 16 млн гривень.
  3. Алкогольні напої дистильовані закуповує ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» у м. Киев за 131 тис. гривень.
  4. Манну крупу хоче придбати Мурованокуриловецька центральна районна лікарня за 75 гривень.

Незалежно від вартості окремих закупівель, кожен підприємець може укладати за рік договори на мільйони та навіть мільярди гривень. Для участі достатньо лише пройти реєстрацію в Прозорро, знайти цікавий тендер та підготувати необхідні документи. Все просто та завжди відбувається за єдиним алгоритмом. Детальніше про це можна дізнатися з вебінарів та інструкцій Академії SmartTender.