Ще жорсткіші заходи: з 1 березня уряд Чехії знову планує посилити карантин

У Чехії складається не проста ситауція з рівнем захворюваності на COVID-19 у зв’язку поширенням нових штамів вірусу. Саме тому чеський уряд вчергове буде виносити на голосування в парламент питання щодо посилання вже існуючих карантинних заходів. На думку експертів парламент підтримає пропозицію уряду, адже в багатьох регіонах ситуація є дуже складною.

Як повідомляє авторитетне чеське видання ČT24 з посилання на прем’єр-міністра Чехії Андрія Бабіша, уряд планує закрити значну частину магазинів, які зараз працюють в рамках посилення поточних заходів.

Також вчора вносі Чеський уряд також узгодив інші обмеження:

  • Найважливішою мірою має бути заборона руху між округами. Поліція перевіритиме дотримання цього заходу вибірково , але штрафи мають бути суворі, – віце-прем ‘ єр-міністр Карел Гавлічек.
  • Також закриють дитячі садочки, дитячі групи та перші та другі класи початкових шкіл. Вони мають бути відкриті лише для дітей рятувальників.
  • Футбольна та хокейна екстраліга повинні продовжуватися, немає проблем з обмеженням професійного спорту, – повідомив міністр охорони здоров ‘ я.
  • З 1 березня обов’язковим буде носіння респіратора у масовому транспорті, магазинах та інших місцях, двох масок не вистачить.
Андрей Бабіш і Ян Блатний / фото ct24.ceskatelevize.cz
Також міністр охорони здоров’я Ян Блатний повідомив, що обов ‘ язковий карантин для тих хто прибуває з закордону буде продовжено з 10 до 14 днів. Причина – поширення мутацій коронавірусу, які є більш заразні.