Німці масово зупиняють осіб, які їдуть з Чехії, маючи підробні тести на коронавірус

Німецькі поліцейські затримують осіб, з підробленими сертифікатами тестування на коронавірус. Повідомляється, що затримані прямують з чеської сторони кордону. Шахраям загрожує штраф до 5000 євро (близько 130 000 чеських крон).

Повідомляє “Це моя Україна” з посиланням на Novinky.cz

“Ми отримали інформацію від Президії німецької поліції Верхнього Пфальцу, що останніми днями німецькі поліцейські зафіксували часті випадки пред’явлення підробних довідок підтвердження тестів на коронавірус, у зв’язку з перевірками в’їзду осіб з Чехії до Німеччини”, – заявила речник поліції Чехії Павла Бурешова.

Один із випадків подання фальшивих довідок про тестування розглядався поліцією Німеччини в суботу, 20 лютого. Чотири людини віком від 18 до 36 років приїхали на автомобілі з Чехії до прикордонного переходу Розвадов. Під час перевірки довідок на коронавірус поліція виявила, що їм були пред’явлені підробки.

За словами Бурешової, чеська поліція не має інформації з німецької сторони щодо того, чи були дані особи громадянами Чехії, чи іноземцями, які проїжджали через Чехію.

“Такі спроби обійти правові норми суворо і послідовно караються відповідними органами. Отже, існує ризик серйозних кримінальних санкцій, до прикладу високих штрафів. Тому в цьому контексті ми застерігаємо всіх, хто збирається перетнути кордон із Федеративною Республікою Німеччина, щоб усі документи були в порядку. Штраф визначається відповідно до суми доходу і може сягати до 5000 євро”, – наголосила Бурешова.

Читайте також, у Чехії поліцейські встановили блокпости та перевіряють документи.