У ході масової “облави”, у Чехії затримали 4 українців, їм загрожує до 10 років

Нещодавно у Чехії правоохоронці провели масову операцію під кодовою назною “Кличко”, у якій приймали участь близько 100 поліцейських та понад 50 митників. Метою операції було затримання керівників фірм, які займались незаконним працевлаштуванням працівників у Чехії, та ухилялись від сплати податків.

Про це повідомляється у матеріалі Марії Щур видання “Радіо Свобода”.

Наслідком операції було затримання 4 українців з Закарпатської області. Чеська поліція звинувачує затриманих у нелегальному працевлаштуванні своїх земляків та ухиленні від сплати податків. Здебільшого українців працевлаштовували у сільськогосподарський сегмент ринку праці Чехії.

Затримані “прокололись” на несплаті податків в чеську казну. Також, вони не доплачували заробітню платню своїм землякам.

Як повідомила журналістам “Радіо Свобода” речниця поліції міста Пардубиці Ева Матурова, – “сама операція по затриманню “чорних” роботодавців проходила наприкінці квітня, в місті Пардубіце”. Відомо, що до операції з кодовою назвою “Кличко” було задіяно близько 100 поліцейських та понад 50 співробітників митниці.

Четверо затриманих постачали до Чехії дешеву робочу силу з України. Іноземці працювали за частку зарплати, яку їм мав виплатити працедавець, а решту привласнювали керівники нелегальної мережі працевлаштування.

Читайте також, масова “облава” в Празі: шукають нелегальних заробітчан.

За даними поліції, фірми по працевлаштування, які таким чином ошукували українців, були розкидані фактично по всій Чехії. У 80% ці фірми працевлаштовували робітників у сфері сільського господарства, решту 20% влаштовували на інші роботи, де не хотіли працювати чехи, за гроші які там платили.

У ході операції правоохоронців цікавили самі організатори незаконного бізнесу, а не звичайні ошукані робітники. Їх здебільшого не чіпали, хоча допитали декого з них.

Також як повідомив “Радіо Свободі” кореспондент MF Dnes Марек Вотке, – “Більшість із заробітчан приїжджає до Чехії через Угорщину, Словаччину та Польщу за безвізовим режимом на три місяці, тож на момент операції більшість ошуканих робітників були за межами Чехії”.

Чеські праввохоронці проводять слідство у даній справі.