Приціл нічного бачення чи тепловізійний приціл?: поради та характеристика

Ви вже чекаєте сезон полювання і бажаєте підготуватись до більш результативного полювання? Тоді ви знаходитесь на правильному шляху, придивляючись в колекцію вашого мисливського арсеналу приціл нічного бачення ukroptica.com.ua. Саме цей пристрій значно збільшить ваші можливості, і таким чином в рази поліпшить вашу продуктивність на полюванні. Сьогодні ми докладніше розповімо про такий незамінний предмет сучасного і прогресивного мисливця, як приціл нічного бачення.

Приціли нічного бачення і тепловізійні приціли

Вивчаючи приціли для полювання в темний час доби, коли видимість залишає бажати кращого і коли є лише мінімальне освітлення або ж повна його відсутність, ви зіткнетеся з двома видами пристроїв: приладами нічного бачення і телевізійними приладами. Для початку, давайте зясуємо, в чому полягає різниця між пристроями цих двох категорій.

Прилади нічного бачення (ПНБ) – це пристрої, які працюють за рахунок збільшення яскравості об’єкта при наявності джерела світла. Так, для їх застосування на полюванні в нічний час доби необхідний хоча б мінімальне джерело світла, наприклад місячне світло. Однак, якщо природного джерела світла недостатньо для отримання точної картинки, ви можете використовувати додатковий пристрій, наприклад ІК ліхтар. Чому саме ІК ліхтар? Справа в тому, що ІК підсвітка допоможе створити необхідне освітлення і в той же час не налякати тварину, на відміну від ліхтаря зі звичайним світлом.

Тепловізійні прилади – це пристрої, які функціонують на основі визначення контрастності температурного фону між твариною (тепле) і навколишнім середовищем (холодне). З переваг тепловізійних прицілів можна виділити їх універсальність до погодних умов і незалежність від освітлення. Одним з найкращик в цьому ряді являється Тепловизор Delta.

Підводячи підсумок, ми з впевненістю можемо сказати, що приціли нічного бачення і тепловізійні приціли – це пристрої з різними принципами роботи і цілями, з якими вони можуть справлятися.

Види прицілів нічного бачення

Приціли нічного бачення працюють на основі перетворювача, який може бути електронно-оптичним і цифровим. Відповідно, виділяють дві основні групи прицілів нічного бачення:

  • приціли на основі електронно-оптичного перетворювача (ЕОП);
  • цифрові приціли.

ЕОП приціли були першими приладами в цій сфері, і до сих пір вони активно використовуються. У зв’язку з цим, є 3+ покоління розвитку ЕОП – вони залежать від точності зображення і кратності посилення нічного зображення. Такі пристрої мають найчастіше кругле зображення і в них встановлена ​​всього одна колірна гамма, це звичайно недолік, але не особливо значний, тому моделі таких прицілів все ще є на ринку. Однак, вартість цих пристроїв не найдоступніша. Це і привело до розробки прицілів нічного бачення на основі цифрової матриці.

В основі цифрових прицілів нічного бачення – світлочутлива матриця, а власне зображення виводиться на дисплей, колірну палітру якого можна змінювати. В цілому принцип роботи такого пристрою схожий на фотокамеру. З недоліків цього виду: матриця цифрового прицілу буде безрезультатна при відсутності джерела освітлення. Але, як ми писали вище, цей недолік можливо вирішити за допомогою інфрачервоного підсвічування, яке створить необхідну основу для повноцінної роботи прицілу.

Який приціл вибрати: на основі ЕОП або цифровий? Залежить від типу вашого рушниці, цілей використання, і звичайно бюджету. Для вибору потрібного пристрою вам необхідно відповісти на ці питання і підібрати відповідну модель з актуального ряду. Для порівняння: цифрові приціли в рази дешевше прицілів на ЕОП (наприклад, цифрові приціли часто порівнюють з ЕОП прицілами другого покоління), але в той же час ЕОП приціли 2+ і вище поколінь є більш точними і підійдуть для професійних мисливців.