Мармурова крихта: запорука ваших іноваційних ідей

Мармурова крихта запорука вашого ідеального ландшафтного дизайну. І перш за все, тут варто сказати про основну сировину, з якої виготовляється мраморная крошка. Мармур – натуральний камінь, який отримав таку назву за свій білий колір. Ця кам’яна порода, що утворюється в процесі перекристалізації доломіту, кальциту і з’єднань цих компонентів. У родовищах залягає зернисто-кристалічна порода.

Властивості мармурової крихти

Отримують її в результаті дроблення кристалів. Після цього матеріал просушують, очищають від пилових домішок, після чого розділяють по фракціях.

Види сировини

Залежно від показника декоративності і сфери використання мармур поділяють на три різновиди:

  • білий,
  • сірий,
  • кольоровий.

У складі останніх присутні карбонатні породи, які і визначають колірну гамму кінцевої сировини. Залежно від цього виділяють відтінки: зелений, чорний, бежевий, жовтий, рожевий, червоний і інші.

Оскільки мармурове виробництво відноситься до категорії безвідходних, саме тому всі залишки використовуються в процес подальшої переробки: йдуть на виробництво мармурової крихти.

Основні переваги

Мармурова крихта чудово поєднується з матеріалами будівельного призначення. Також їй властива стійкість до несприятливих погодних умов і перепадів температурних режимів. Саме тому її часто використовують як наповнювач для приготування оздоблювальних матеріалів.

Ще одна перевага матеріалу полягає в тому, що він підлягає полірування і шліфування, а також не іскрить при цьому. Крім того, він має високу міцність і довговічний. Важливим плюсом є і невисока вартість сировини в порівнянні з мармуром.

Сфера використання

Мармурова крихта може застосовуватися для виробництва будівельних матеріалів, сумішей декоративного призначення і інших цілей.

По-перше, вона ідеально підходить для якісної фінішної обробки поверхонь практично всіх видів: штукатурки стін і забарвлених акриловими, водоемульсійними, емалевими фарбами, легких бетонів, гіпсокартону, фанери, залізобетонних і дерев’яних панелей, стін з фанери, ДВП, ДСП.

По-друге, з неї створюють рельєфну штукатурку, декоративна цегла, плитку, черепицю, підходить вона і для посипання на етапі створення покрівельних матеріалів.

По-третє, мармурова крихта активно використовується в ландшафтному дизайні. За допомогою неї створюють декоративний грунт, оформляють територію навколо пам’ятників, в парках, клумби, та інше.

mramornaya kroshka v landshaftnom diizayne
Мармурова крихта в ландшафтному дизайні

Досить часто матеріал використовують для створення мозаїчних підлог: його додають в якості наповнювача до бетонного розчину. Для реалізації цього завдання зазвичай не обмежуються натуральним відтінком: цілком можна обрати відповідну колірну гамму. В результаті підлогове покриття виходить з надзвичайно високими естетичними характеристиками, що обумовлено оригінальною комбінацією малюнків, а також цікавою мозаїчною тематикою. Інші переваги, які набувають мозаїчні підлоги, створені на основі цього матеріалу, можна назвати такі: висока вогнетривкість, підвищена стійкість до стирання, а також відмінна міцність. Все це дозволяє зробити покриття для підлоги максимально довговічними.