Чорноп’ятничний гайд покупця: що потрібно знати

26 листопада – день, коли в Україні всі великі рітейлери влаштують грандіозний обвал цін. Розпродаж триватиме близько тижня, до 2-3 грудня, і щодня асортимент магазинів оновлюватиметься, тож усі зацікавлені зможуть придбати якісну побутову техніку та електроніку практично за безцінь. У цій статті ми розповімо все, що вам потрібно знати, щоб підготуватися до Чорної п’ятниці 2021 року.

Як відрізнити реальні знижки від фейкових

Нажаль, не всі учасники розпродажів пропонують реальні знижки, і досить часто можна натрапити на одну схему обману покупців. Спочатку, приблизно за 2-3 тижні до початку розпродажу, магазин підвищує ціну на товари. Далі, коли настає день Х, магазин знижує ціну до рекомендованих значень, але поряд вивішує красивий бейджик «-50%», або й більше. У результаті виникає ситуація, що товар ніби йде по великій знижці, але насправді магазин виявляється в стовідсотковому плюсі ​​і не втрачає нічого. Дурнем виявляється лише сам покупець.

Подібними махінаціями найчастіше займаються дрібні інтернет-магазини, які не бояться розголосу і драми, саме тому у великих торгових мережах часом закуповуватися навіть вигідніше. Наприклад, АЛЛО нізащо не стануть провертати подібне, адже репутаційні втрати обійдуться куди значно дороже за миттєву сумнівну наживу на махінаціях зі знижками.

В окремих випадках буває і гірше – коли в період розпродажу ціни виявляються навіть вищими, ніж були раніше. Деякі підприємці часом не гидують нічим у своєму прагненні отримати максимальний прибуток. Нам, простим покупцям, не залишається нічого, окрім як бути максимально уважними та пильними.

Рекомендації на Чорну п’ятницю

Кілька влучних порад в тему:

  1. Складіть список покупок заздалегідь. Рекомендуємо вже за 2-3 тижні до старту розпродажів думати, яку техніку ви хотіли б купити в першу чергу. Вивчіть свої потреби та складіть список, що для вас є найбільш пріоритетним, а які покупки можна ігнорувати.

  2. Купуйте в першу чергу наймасштабніші та найдорожчі речі, не розпорошуйте бюджет на дрібниці. Дрібниці, навіть якщо ви натрапите на велику знижку, не дозволять вам так сильно заощадити, а ось велика побутова техніка і електроніка навіть при знижці 20-30% – це вже будуть солідні, відчутні гроші.

  3. Шукайте товари з безкоштовною доставкою, адже це ще один дуже чудовий спосіб заощадити кілька сотень гривень. Особливо відчутною буде економія при доставці меблів та габаритної техніки – у цьому випадку прайс за доставку може сягати 1000–2000 грн.

  4. Користуйтеся кешбеком, якщо банк надає таку можливість. Дуже зручний спосіб заощадити пару зайвих відсотків, крім тієї знижки, яку пропонує магазин.

  5. Побоюйтеся магазинів, які пропонують надто високі знижки – 80 або навіть 90 відсотків. Це швидше за все шахраї, адже в Україні так сильно ціну не скидають ніколи, навіть якщо товар уцінений.

І пам’ятайте – краще за все залишатися вдома і купувати все онлайн, адже останнім часом пандемія COVID-19 знову штурмує імунітет українців. Ваше здоров’я дорожче за будь-які знижки.