Виступ легендарної Лії Ахеджакової проти путінського режиму спричинив фурор

Відома акторка театру та кіно, народна артистка Росії Лія Ахеджакова виступила проти путінського режиму. Вона заявила, що обурена, оскільки найкращим представникам інтелігенції надають звання шпигунів.

Лія Ахеджакова висловила підтримку журналістам телеканалу “Дощ” та видання “Медуза”. Відповідний виступ артистки на церемонії вручення призу глядацьких симпатій Theatre-Goer Star у Московському театрі імені Вахтангова, коли її нагородили в почесній номінації “Легенда сцени”, опубліковано на YouTube-каналі “Настоящее время”.

“Нині смисли стали змінюватися. Що таке “іноагент”? Ну, це ж шпигун! Він ходить тут, нюхає, на нас доносить і руйнує наше життя. Це “іноагент”. Але чому звання “іноагента” присвоюється зараз найкращим людям професії? Найкращим!” – розповіла Лія Ахеджакова.

Ахеджакова додала, що шпигунами називають найкращих журналістів, правозахисників, а також її друга, політика Льва Пономарьова. Крім того, за її словами, журналістів телеканалу “Дощ”, видання “Медуза” та учасників організації “Меморіал” також називають “іноагентами”.

“Просіть, що я так… Мені ніде це сказати. Але тут сидять люди театру, і я знаю, що ми розуміємо одне одного. Над головою “Меморіалу” Юрієм Дмитрієвим п’ятий рік знущаються. То 13 років дають (колонії. – Ред), тепер 15 за те, що він відновлював імена розстріляних ні за що під час Великого терору. Це герой нашого часу. І ми всією країною дивимося, як п’ятий рік мучать цю людину”, – емоційно висловилася акторка.

Свою промову вона завершила запитанням із п’єси “Гамлет” Вільяма Шекспіра “бути чи не бути?”.

Зазначимо, що Лія Ахеджакова не боїться висловлювати свої опозиційні погляди щодо російської влади, вона неодноразово публічно говорила про підтримку України у протистоянні з Росією.