З 2022 року у Львові проводитимуть операції з трансплантантації кісткового мозку дорослим

Починаюючи з 2022 року у Львові розпочнуть проводити операції з трансплантації кісткового мозку (скорочено: ТКМ). Планується відкрити відділення на 12 боксів, де будуть надавати допомогу українцям з раком крові, лімфомами та імунодефіцитами.

Про це у своєму фейсбук повідомив генеральний директор Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова Олег Самчук.

Медик зазначає, що вчора бюджетний комітет ВР підтримав пропозиція МОЗ виділив у якості субвенції 30 млн гривень, Першому територіальному медичному об’єднанню міста Львова, на закупівлю необхідного для трансплантації кісткового мозку (ТКМ) обладнання.

Самчук підкреслює, що це дуже важливо, оскільки за потреби у 750 алогенних ТКМ щороку, цьогоріч в Україні їх виконано лише 47. Алогенна ТКМ – це пересадження гемопоетичних стовбурових клітин від родинного чи неродинного донора. Люди, які не мають змоги отримати таку допомогу в нашій країні, їдуть за кордон, переважно в Туреччину. Платить здебільшого держава. Цьогоріч це майже півмільярда гривень.

“Не фінансувати медицину інших країн, а виконувати ТКМ українцям в Україні – це те, що ми точно можемо зробити. Досвід органної трансплантації доказ тому. Відтак ремонтуємо приміщення, споруджуємо стерильні бокси, закуповуємо обладнання, паралельно навчаємо фахівців і починаємо працювати”, – зазначає Олег Самчук.

268277051 4678682625547542 1601349857323266115 n
На фото наша майбутня гематолог Соломія Глуховська під час навчання в Черкаському обласному онкодиспансері, де цьогоріч виконали першу в Україні неродинну трансплантацію кісткового мозку дорослому / Олег Самчук