Українець Сергій Куріс, якого бойовики тримають у полоні, перебуває у важкому стані, – уповноважена ВР з прав людини

Українця Сергія Куріса незаконно утримують на території одного з окупованих СІЗО Донецька. Після звірячих знущань і допитів чоловік перебуває у важкому фізичному й моральному стані.

Про стан здоров’я українця, якого тримають у полоні бойовики, у мережі повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За словами Денісової, у СІЗО-5 Донецька до Сергія Куріса застосовувалися тортури електричним струмом, його топили, вішали на дибу, морили голодом, били, завдавали опіків недопалками, погрожували застрелити, зґвалтувати дружину та вбити дитину.

Наразі українця утримують у камері карцерного типу у підвальному приміщенні.

Йому категорично заборонені прогулянки. Через нестачу свіжого повітря у Сергія постійні головні болі, запаморочення та задуха,
– зазначили омбудсменка.

Вона додала, що керівництво слідчого ізолятора на скарги щодо стану здоров’я Куріса не реагує та медичної допомоги не надає.

Ба більше – попри документи, які підтверджують місцеперебування чоловіка, окупаційна адміністрація Росії спростовує факт його утримання.

Уповноважена Ради з прав людини наголосила, що такі дії щодо Сергія Куріса є порушеннями не лише українського законодавства, але й норм міжнародного права:

  • Женевських Конвенцій 1949 року про правила ведення війни,
  • додаткових протоколів до Женевських Конвенцій від 1977 року,
  • Європейської конвенції із захисту прав та основоположних свобод людини 1950 року.

Денісова звернулася до керівництва Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні терміново здійснити візит до Сергія Куріса, сприяти його негайній госпіталізації та забезпечити кваліфікованою меддопомогою.

Вона також попросила координаторку від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись у ситуацію.

Нагадаємо, бойовики затримали Куріса у Донецьку на очах у дружини та малої дитини. Троє озброєних чоловіків силоміць кинули чоловіка в автівку та вивезли у невідомому напрямку. Через 4 дні до його помешкання прийшли “співробітники відділу по боротьбі з організованою злочинністю”. Вони привели й закривавленого Сергія Куріса. У його домі провели обшук, під час якого вилучили особисті речі та документи. Відтоді рідні не бачили чоловіка.