З 27 грудня Чехія змінює правила в’їзду для українців (ДЕТАЛІ)

Вже з 27 грудня уряд Чехії змінив правила в’їзду для українців. Зокрема, вже з понеділка (27 грудня) щоб потрапити до Чехії, потрібно отримати негативний результат ПЛР-тесту, навіть за наявності щеплення двома дозами вакцини.

Про це йдеться на сайті Міністерства закордонних справ України.

Для українців, які мають дозвіл на постійне проживання в Чехії, це правило почне діяти від 3 січня 2022 р.

Негативний результат тесту не повинні пред’являти особи, які мають третю дозу вакцинації сертифікованими вакцинами. Підійдуть всі препарати, які використовуються в Україні (AstraZeneca, Moderna, Pfizer/BioNTech, Covishield).

Обмеження не поширюються на дітей до 12 років, та українців віком від 12 до 18 років, які отримали дві дози вакцини.

У разі наявності дозволу на постійне проживання в Чехії, можна замінити ПЛР-тест довідкою про негативний антигенний тест, зроблений не раніше, ніж за 48 години до в’їзду в країну в акредитованій лабораторії медзакладів України.

Що робити, якщо нема COVID-сертифікату

Громадяни України, які мають чеську візу, дозвіл на проживання в Чехії чи іншій країні ЄС або ж підстави для в’їзду в гуманітарних ситуаціях, але не мають сертифікату про вакцинацію, зобов’язані:

  1. до прибуття у Чехі. заповнити відповідний в’їзний формуляр: https://plf.uzis.cz/. Отримане не e-mail підтвердження слід показати під час прикордонного контролю;
  2. під час перетину кордону пред’явити негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в’їзду;
  3. не раніше, ніж через 5-7 днів після приїзду, зробити на території Чехії повторний тест на коронавірус;
  4. після приїзду в країну і до отримання повторного негативного тесту носити респіратор без дихального клапану зразка FFP2 чи KN95.

Раніше ми писали: “Доброго вечора! Ми з України”: Берінчик після боксерського бою продовжує “тролити” росіян.