На Львівщині запрацювала перша в регіоні комунальна ферма: виготовлятимуть молоко на продаж

Наприкінці грудня у селі Лішня Дрогобицького району запрацювала перша в регіоні комунальна молочна ферма «Тарком», яка отримала понад сотню гектарів землі й кілька приміщень. На комунальне господарство завезли перше поголів’я, а саме 20 корів, які зараз відгодовуються та чекають на телят.

Джерело: відеосюжет Zaxid.net

Зазначається, що комунальне підприємство виготовлятиме Еко-молоко, та Еко-молочну продукцію на продаж. Ранок на підприємстві починається у 5:30. Біля кожної з теличок лежить купка сіна, а в поїлці вода. Як зазначає п. Леся Веселовська голова комунального господарства тарком, – “годують корів три рази на день. Дяєть їм сіно, комбікорм, сінаж, бо тілько почали згодом перейдемо на кукурудзяний силос”.

Усіх корів завезли на ферму з приватних господарств у Стрийському районі. Найблищим часом мають привезти ще 30 корій. А взагальному планують племінне господарство у 200-300 корів. Планується відгодівля худоби, молоко та його переробка.

Таке господарство – один із прикладів концепції «Від землі – до столу», яку разом із фермерами почала реалізовувати місцева влада Дрогобича. Завдяки фермі в селі Лішня спочатку хочуть забезпечити молоком свою громаду, відтак завозитимуть його у сусідні.

Мер Дрогобича Тарас Курма зазначив, що планується забезпечити Еко-молоком та Еко-продукцією район, місцеві школи та садки.

“На столах має бути те, що приносить наша земля, а не закордонні упаковки. Крафтова продукція потраплятиме в садочки, школи й різні підприємства”, – сказав мер Дрогобича.