Почалися спроби силового перетину кордону в Польщу зі сторони Білорусі

Польські прикордонники зафіксували дві спроби силового перетину кордону. Загалом 48 осіб намагалися нелегально потрапити в Польщу з території Білорусі.

Про це інформує Польське Радіо, передає “Це моя Україна”.

Прикордонна служба Польщі повідомила, що спроби силового перетину кордону мали місце в зоні дії застав Прикордонної служби Дубичі Церковні та Черемха. У понеділок, 2 травня, в Дубичах хотіли перетнути кордон 23 особи, а у вівторок, 3 травня, в Черемсі – семеро людей.

«Білоруські служби та іноземці кидали каміння в польські патрулі», – повідомила Прикордонна служба у Twitter у вівторок. Серед людей, які намагалися потрапити до Польщі, були, серед інших, єменці, іранці та китайці.

Зазначимо, що з 2 березня по 30 червня 2022 року діє тимчасова заборона на перебування в 183 місцевостях поблизу кордону з білоруссю в Підляському та Люблінському воєводствах. Заборона введена постановою Міністерства внутрішніх справ та адміністрації. Раніше така заборона діяла з 1 грудня 2021 року по 1 березня 2022 року. З 2 вересня по 30 листопада 2021 року на цій території введено режим надзвичайного стану.

У розпорядженні Міністерства внутрішніх справ і адміністрації зазначено, що заборона на перебування у визначеній зоні поблизу польсько-білоруського кордону є виправданою, оскільки все ще є спроби незаконного перетину кордону та інциденти в безпосередній близькості від кордону, і їх можна використати для – як було написано – ескалації нинішньої міграційної кризи.

Варто зазначити, що у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування

В ході раптової перевірки сил реагування військові частини та підрозділи відпрацюють приведення в бойову готовність, здійснення маршу до призначених районів та виконання навчально-бойових завдань, заявила пресслужба білоруського міністерства оборони.

“Мета перевірки – оцінка готовності та здатності особового складу до оперативного реагування на можливе виникнення кризових ситуацій. Військові частини та підрозділи діятимуть на незнайомих ділянках місцевості в умовах обстановки, що швидко змінюється”, – йдеться в повідомленні. Склад підрозділів, що беруть участь, буде поетапно нарощуватися.