У «Охматдиті» провели першу пересадку кісткового мозку дорослому пацієнту

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» провели першу пересадку кісткового мозку 29-річній пацієнтці з Миколаєва.

Повідомляє “Це моя Україна” з посиланням на Голову Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайла Радуцького.

Чиновник зазначив, що першою пацієнткою стала 29-річна Анастасія з Миколаєва. Ще у березні вона мала пройти трансплантацію кісткового мозку.  Однак війна внесла свої корективи і терміни проведення операції переносились. Жінці необхідно проходити переливання крові раз на тиждень. Однак через регулярні обстріли міста російськими терористами, навіть ця нескладна процедура була під загрозою.

Нагадуємо, з 2022 року у Львові проводитимуть операції з трансплантантації кісткового мозку дорослим.

“Щойно Анастасії вдалося приїхати до Києва, її почали готувати до операції. Раніше пацієнти, які потребували неродинної трансплантації кісткового мозку, мали виїжджати за закордон. Вже другий рік такі операції проводять лікарі «Охматдиту». Донорів стовбурових клітин шукають у країнах ЄС. Цього разу – у Німеччини, звідки літаком їх привезли до Польщі. З кордону у рекордні терміни їх доставили до столиці. Найближчі тижні пацієнтка проведе у стерильному боксі, доки клітини приживуться”, – повідомив Радуцький.

Довідково, минулого року в Україні був встановлений рекорд за кількістю проведених трансплантацій, зокрема й пересадок кісткового мозку. Їх зробили 53 – удвічі більше, ніж у 2020 році. До війни в «Охматдиті» провели 5 таких операцій.