СБУ: росіяни планували паспортизувати мешканців Київщини документами СРСР

У разі захоплення Київщини російські окупанти планували паспортизувати українців документами СРСР.

Повідомляє Це моя Україна з посиланням на Службу безпеки України.

Зазначається, що у разі захоплення Київської області, росіяни планували створити окупаційну адміністрацію та організувати псевдореферендум для проголошення місцевої республіки. Також у спецлужбі повідомляють що окупанти планували брати мешканців на облік та примусово змінювати українські документи на паспорти СРСР – принаймні на перший час до видачі документів рф.

У СБУ зазначають, що про це свідчать дані, які військова контррозвідка СБУ отримала на позиціях загарбників, а також підтверджує поведінка рашистів на тих частинах України, які наразі тимчасово знаходяться під їхньою окупацією.

Також спецслужбовці виявили ворожий схрон з бланками паспортів колишнього СРСР, який був облаштований у покинутому будинку поблизу міста Макарів Бучанського району. Оглядаючи схрон СБУ вилучила сотні незаповнених радянських паспортів.

“Примітно, що ці бланки були саме українського зразка – від імені УРСР. Тобто всі надписи на них виконані не тільки російською, а й українською мовою. Причому подібна серія не вироблялася в Україні з 1990 року. Таким чином, усі виявлені бланки – були завезені з рф на початку повномасштабної агресії проти нашої держави”, – зазначають у спецслужбі.

Правоохоронці проводять розслідування по даному факту.