Небезпечні помилки при чищенні зубів – ти теж їх робиш

Що може піти не так у такому звичному ритуалі, як чищення зубів? Виявляється, багато. Розповідаємо тобі про головні помилки.

Міф 1: треба чистити зуби одразу після сніданку

Коли правильно чистити зуби: до або після сніданку предмет спорів. І правильної відповіді це питання немає. Видалити бактерії перед їдою розумно, адже, оскільки їжа є благодатним ґрунтом для їх розмноження, це може збільшити ризик розвитку карієсу. Плюс чищення зубів після сніданку – видалення частинок їжі та пігментів та свіжа порожнина рота до наступного прийому їжі.

Головне пам’ятати про те, що чистити зуби треба не відразу після сніданку, а мінімум через 20 хвилин, а краще через півгодини. Цей час потрібен відновлення кислотно-лужного балансу. Кислота з їжі робить емаль чутливою і потрібен час, поки слина нейтралізує її дію.

Міф 2: треба полоскати рот після чищення

Ти, можливо, здивуєшся, але після чищення зубів досить просто виплюнути надлишки пасти і в жодному разі не споліскувати рота! Справа в тому, що при посиленому полосканні змиваються всі корисні та захисні елементи, які містяться в пасті та зуби виявляються недостатньо захищеними.

Міф 3: зуби достатньо чистити двічі на день

Насправді чистити зуби треба після кожного основного прийому їжі. Вранці та ввечері – це мінімум. І, до речі, вечірню чистку пропускати ніяк не можна – вночі виділяється менше слини, а значить фтор з пасти змивається повільніше і краще зміцнює зуби. Не забувай також користуватися зубною ниткою та спеціальним скребком для чищення язика, адже щітка не вичищає все.

Раніше ми писали: Користь і шкода води з лимоном для жінок.