«І „Оскар“ дістається…»: Добірка фільмів, які отримали найбільше «Оскарів» в історії премії

Нещодавно, 12 березня 2023 року пройшла 95-та церемонія вручення «Оскара»,, Myukraine вирішила згадати фільми, які удостоїлися найбільшої кількості статуеток.

Почувши слово «Оскар», кожен режисер зазнає священного трепету і мрійливо закочує очі: зняти фільм, який отримає головну світову премію, а краще відразу в кількох номінаціях, а ще краще в усіх — це найвище визнання як для режисера, так і для величезної кількості інших людей, задіяних у його створенні: сценаристів, акторів, операторів, художників по костюмах тощо.

фільмів
Кадр із фільму «Все скрізь і одразу». реж. Деніел Шайрент та Ден Кван.

Цього року лідер за кількістю номінацій (11!) на «Оскар» — чорна комедія «Все скрізь і одразу» Денієла Шайрента та Дена Квана.

Звичайно, більше — не завжди означає краще, сотні чудових фільмів, які буквально змінили життя та погляди на світ мільйонів людей, на жаль, залишаються поза увагою авторитетного суддівського журі «Оскара» та інших іменитих премій. І все ж таки фільми-рекордсмени за кількістю «Оскарів», — це найвищий знак якості, який буквально зобов’язує нас з вами їх подивитися і точно ніколи не пошкодувати про витрачений час.

Почнемо, зрозуміло, із лідерів…

У ЯКИХ ФІЛЬМІВ НАЙБІЛЬША КІЛЬКІСТЬ «ОСКАРІВ»?

На вершині нашого «хіт-параду» одразу три фільми, що отримали по 11 заповітних статуеток: «Титанік» (1997), «Бен-Гур» (1959) та «Володар Кілець 3: Повернення короля» (2003).

“Бен-Гур” (1959), режисер Вільям Вайлер – Номіновано на 12 премій «Оскар», забрав 11

Це епохальна історико-пригодницька драма, дії в якій розгортаються в 29 році нашої ери, коли Ізраїль був поневолений Римом. Через конфлікт знатного іудея Юди Бен Гура та його друга, прокуратора Мессали, розповідається історія про шлях до Бога, зраду, дружбу, славу і вибір, який робить кожна людина. Глибока, розумна, красива та динамічна картина, яка випередила свій час, аналогів якої, здається, поки що немає.

фільми
Кадр із фільму «Бен-Гур». реж. Вільям Уайлер.
ФОТО: KINOPOISK

“Титанік” (1997). Режисер Джеймс Кемерон – Заявлений у 14 номінаціях, переміг у 11

Це грандіозний і успішний шедевр Джеймса Кемерона, який зібрав касовий збір 2 млрд доларів. Стрічка стала найдорожчим кінопроектом свого часу, і це не дивно з огляду на те, що її дивилися майже всі. І якщо раптом ви саботували перегляд «Титаніка» через своє упереджене ставлення, то… даремно. Обов’язково подивіться.

фільми
Кадр із фільму «Титанік». реж. Джеймс Кемерон.
ФОТО: KINOPOISK

“Володар кілець: Повернення короля” (2003) – Режисер Пітер Джексон

Номіновано на 11 премій, забрав усі

Третя частина саги Толкіна про пригоди хобітів стала другим після «Титаніка» фільмом в історії, який зібрав понад мільярд доларів у кінопрокаті. «Володар кілець» — це перша фантастична картина, яка перемогла в номінації «Фільм року» премії «Оскар», і дивно, що цього не сталося раніше, після виходу перших частин. Адже режисер Пітер Джексон створив на екрані цілий казковий світ, далеко не казково добрий, з людськими пристрастями в душах чарівних персонажів. Запекла боротьба за обручку всевладдя і одночасно з самим кільцем, заслужила перемогу в усіх 11 номінаціях.

фільм
Кадр із фільму «Володар кілець: Повернення короля». реж. Пітер Джексон.

Англійський пацієнт (1996) – Режисер Ентоні Мінгелла

12 номінацій, 9 нагород

Плавна, спокійна військова драма, що різко відрізняється від попередніх трьох динамічних блокбастерів. Це два фільми в одному, сюжет яких розгортається у різному часі: у минулому та теперішньому. Літчик, що вмирає в кінці Другої світової війни, «англійський пацієнт» молодої медсестри, подумки повертається в минуле, згадуючи свій роман із заміжньою жінкою. Про нього не так багато захоплених відгуків, і не всі глядачі згодні з рішенням комісії премії дати їй стільки статуеток, але вам безперечно потрібно її подивитися, як мінімум, щоб скласти про неї свою думку.

фільм
Кадр із фільму «Англійський пацієнт». реж. Ентоні Мінгелла.
ФОТО:: KINOPOISK

“Вестсайдська історія” (1961) – Режисери Роберт Уайз та Джером Роббінс

10 номінацій, 9 нагород

Екранізована бродвейська постановка 1961 року, в основі якої шекспірівська історія Ромео і Джульєтта, перенесена в Америку 1950-х років. Дія розгортається на вулицях Нью-Йорка, де ведуть війну не на життя, а на смерть дві банди: місцеві хлопці та пуерториканці. Тоні і Марі належать ворогуючих кланів, вони закохуються, але, як і належить, коханню – це закінчується трагічно.

фільм
Кадр із фільму «Вестсайдська історія». реж. Роберт Уайз та Джером Роббінс.
ФОТО: KINOPOISK

“Жижі” (1958) – Режисери Вінсент Міннеллі та Чарльз Уолтерс

9 номінацій та 9 оскарів

Ще один мюзикл, і знову про кохання. Тільки тепер це Париж початку XX століття, де юна французька Попелюшка із бідної родини краде серце молодого аристократа. Яскраве, веселе кіно на тлі чудової музики.

фільм
Кадр із фільму «Жижі». реж. Вінсент Міннеллі та Чарльз Уолтерс.
ФОТО: KINOPOISK

“Останній імператор” (1987) – Режисер Бернардо Бертолуччі

9 номінацій та 9 премій «Оскар»

Історико-біографічний фільм італійського режисера Бернардо Бертолуччі про життя маленького хлопчика Пу І, який стає імператором Китаю. Але влада та свобода імператора обмежені межами Забороненого міста, яке йому заборонено залишати.

фільм
Кадр із фільму «Останній імператор». реж. Бернардо Бертолуччі

Також добірка фільмів, які отримали по 8 оскарів:

  • Американська військова драма «Відтепер і повік» (1953).
  • Мелодрама «Віднесені вітром» (1939).
  • Драма “У порту” (1954).
  • Біографічний фільм про Моцарта та Сальєрі «Амадей» (1984).
  • «Ганді» (1982) — чудова біографічна стрічка про великого політичного діяча Індії.
  • “Мюзикл “Кабаре” (1972).
  • «Мільйонер із нетрів» (2008) — найсвіжіший із усіх.