Найефективніші вітаміни від прищів для проблемної шкіри

Прищів не завжди легко позбутися, але якщо заглибитися в цю тему, то можна раз і на завжди забути про неприємні висипи.

Краса починається зсередини, тому щоб назавжди зробити шкіру красивою і здоровою, необхідно комплексно підходити до проблеми, не обмежуючись одним зовнішнім доглядом. Правильне харчування у цьому, безумовно, допомагає, проте, але не завжди виходить наситити раціон усім необхідним, що ускладнюється ще й якістю сучасних продуктів. Тут на допомогу приходять вітаміни, головне лише попередньо з’ясувати, нехваткою чого саме спровоковані висипання.

Причини появи прищів

Не лише дефіцит певних компонентів може спровокувати появу прищів, а й їх надлишок. Вживання деяких продуктів на постійній основі може навіть посилити висипання, найнебезпечніші – це цукор та вуглеводи. Людям, які часто страждають від прищів, також рекомендується виключити з раціону молоко. Інші молочні продукти рідше викликають такі неприємності.

Прищі можуть спричинити:

 • Гормональний збій – тому найчастіше від прищів страждають підлітки та жінки під час ПМС. Але, якщо прищі довго не проходять і стан тільки посилюється, потрібно якнайшвидше обстежитися, найімовірніше їх викликало порушення вироблення певних гормонів.
 • Алергічна реакція – іноді вживання всього одного продукту суттєво покращує стан шкіри. Тому, якщо немає можливості вирушити на обстеження, необхідно уважно спостерігати за собою та аналізувати, відмова від чого конкретно викликає покращення.
 • Фактори довкілля – в основному, це стосується тих, хто й раніше так чи інакше страждав від акне. Зміни температури повітря, підвищена вологість або сухість повітря можуть провокувати появу прищів.
 • Спадковість – підвищений виробіток шкірного жиру часто передається від батьків. Якщо хоча б один з батьків цим страждав, то велика ймовірність, що й у дитини, особливо в період статевого дозрівання, будуть схожі проблеми.
 • Харчування – ця причина найчастіше причина появи прищів. Неправильний підбір продуктів порушує роботу ШКТ, а зовні це проявляється у вигляді прищів. Нестача вітамінів у раціоні або їх надлишок також може спровокувати прищі.

Перш ніж підбирати собі лікування, слід обов’язково проконсультуватися з фахівцем та здати аналізи. Причин, які можуть викликати прищі, дуже багато, і вони не пов’язані між собою, крім зовнішнього прояви, що ускладнює самодіагностику.

прищів

Як підбирати вітаміни від прищів

Щоб позбутися прищів, потрібно приймати саме ті вітаміни, яких потребує організм, інакше висипів стане тільки більше. Тому, вкрай не рекомендується самостійно вибирати комплекси, і особливо ті, у яких великий перелік компонентів. Надлишок чогось до хорошого не приведе, а визначити, чого саме не вистачає організму без лікаря дерматолога неможливо.

Ознаки дефіциту вітамінів:

 1. вугровий висип;
 2. лущення;
 3. зниження тонусу шкіри;
 4. свербіж;
 5. тьмяний колір обличчя/сірий відтінок;
 6. прищі та чорні крапки.

При надлишку вітамінів ситуація не краща. Вітамін А може зробити шкіру сухою, коли в організмі надлишок В12 також з’являються висипання, а при надлишку В3 – почервоніння.

Чому прийом полівітамінів не завжди виправданий

Не всі вітаміни добре взаємодіють один з одним, а деякі, при поєднанні, взагалі можуть викликати нові проблеми. Те саме актуально і для мінералів. Приклад, поєднання кальцію та заліза, самі по собі вони корисні, але разом погано засвоюються організмом, тому фахівці радять пити їх у різний час: залізо – у першій половині дня, а кальцій – у другій.

Полівітаміни – спірна річ. Тільки лікар може підказати який набір компонентів і в яких дозуваннях необхідний при конкретній проблемі і справа не тільки в комбінації, а в стані організму, що стає зрозуміло тільки після аналізів.

прищів

Читайте також: Як позбутися залежності від солодкого, повністю не виключаючи його з меню?

Які вітаміни від прищів на обличчі найкращі

Правильний підбір вітамінів – це левова частка роботи для досягнення гарної та здорової шкіри. Підбирати їх з урахуванням індивідуальних особливостей організму важко, але можливо, а головне, що ефект від такої турботи про себе не змусить чекати. Розглянемо найефективніші вітаміни для краси.

 • Вітамін А. Ретинол – це похідне вітаміну А, яке найчастіше застосовується для лікування вугрової висипки. Серед його властивостей виділяють протизапальний ефект. До того ж, регулярний прийом ретинолу допомагає запобігти закупорці пор і, як наслідок, поява прищів знову. Але не можна надмірно зловживати цими вітамінами, надлишок речовини провокує сухість шкіри, а також підвищує чутливість до ультрафіолету. Вітамін А використовується в антивіковій косметиці, в основному додається до складу сироваток та кремів.
 • Омега-3 та омега-6 жирні кислоти. Для шкіри, схильної до акне, головний компонент у догляді – це омега-3 та омега-6. Регулярне вживання цих кислот вже через 10 тижнів кардинально змінює стан шкіри на краще. Це один із засобів, який можна приймати на постійній основі. Головне, щоб сировина у використовуваному засобі була якісною і не містила зайвих домішок. При такому догляді навіть вугровий висип поступово проходить.
 • Вітамін D. Щоб шкіра цілий рік залишалася здоровою і красивою важливо не забувати про періодичний прийом вітаміну D. Особливо це важливо в холоди, коли організм відчуває гостру нестачу цього вітаміну. Він не тільки допомагає в майбутньому знову не стикатися з акне, але і в цілому знижує запалення, причому досить швидко, а також покращується самопочуття, в тому числі нормалізується сон.
 • Вітамін С – це найважливіший вітамін у живлені здоров’я шкіри. Він сприяє швидкому відновленню шкіри, що допомагає позбутися рубців та постакне. Так як це антиоксидант його потрібно приймати курсом раз на пару місяців всім людям старше 30, щоб запобігти ранньому старінню шкіри та сухості.
 • Пробіотики та пребіотики – це підживлення для здорової мікрофлори кишечника, від стану якого залежить не лише краса, а й здоров’я загалом. Вони, разом із корисними бактеріями організму, нейтралізують вільні радикали, допомагаючи організму уникнути окислювального стресу (це дисбаланс між вільними радикалами та антиоксидантами). В результаті на шкірі перестають з’являтися запалення і загалом підвищується рівень енергії.
 • Астаксатін. Антиоксиданти особливо корисні для старіючої шкіри, оскільки вони нейтралізують дію вільних радикалів, а це захищає клітини та допомагає їм швидко регенерувати. Для шкіри найчастіше рекомендують приймати астаксатин, він показаний при акне, щоб зняти запалення та прискорити загоєння. При тривалому прийомі антиаксідантів також покращується колір шкіри та нормалізується вироблення шкірного жиру.
 • Вітамін Е – це також антиоксидант, а отже бореться із вільними радикалами. Тому, навіть за відсутності явних проблем зі шкірою, потрібно стежити за рівнем вітаміну Е і С в організмі, це допоможе і надалі уникати подібних неприємностей, і в тому числі підтримувати здоровий колір обличчя цілий рік.

В будь якому випадку перед вживанням вітамінів проконсультуйтеся у лікаря, це допоможе Вам швидше позбутися прищів.

Більше наших цікавих новин шукайте на Google news.