Підживлення орхідей: як не нашкодити рослині

Підживлення орхідей річ не проста, тому варто звернути увагу на кілька деталей.

Орхідея – справжня аристократка квіткового світу, безперечний лідер на естетичному п’єдесталі кімнатних рослин. Квіти, щедро обдаровані природою, улюбленці поетів та художників, у будинках та квартирах створюють по-справжньому королівський квітник. Щоб не було до болю прикро побачивши пожовклі бутони і листя, тропічним красуням потрібен ретельний догляд, у тому числі відповідне добриво для орхідей.

Купуючи орхідеї, новачки-квіткарі повинні розуміти – перед ними примхливі рослини, які важко реанімувати у разі хвороби. При цьому на здоров’я квітів впливає безліч факторів – від правильного поливу до своєчасного підживлення. Навіть стрес від зміни обстановки може призвести до скидання бутонів.

підживлення

Як зберегти красу орхідей: основні правила догляду

  • Повітря. Батьківщиною екзотичних квітів є тропіки, тому їм потрібна висока вологість. В іншому випадку тканини пелюсток пересушуються і швидко в’януть. У опалювальний сезон, коли повітря особливо сухе, батареї потрібно накривати мокрими серветками, а поблизу рослин ставити піали з водою.
  • Протяг. Теплолюбні орхідеї не приймають наскрізного холодного повітря – навіть короткочасне зниження температури нижче +7°C може спричинити загибель рослин. Під час провітрювання прибирайте горщики з підвіконня, а якщо вуличний термометр показує менше +15°C, не рекомендується відкривати відразу кілька вікон.
  • Освітлення. Прекрасну орхідею хочеться поставити на чільне місце, щоб отримувати естетичне задоволення і викликати захоплені погляди гостей. Таке місце має знаходитися поблизу вікна, адже орхідеї люблять довгий світловий день і яскраве освітлення, але без впливу прямих сонячних променів. Взимку рослини вимагають штучного підсвічування, особливо такі сорти, як ванда, каттлея, цимбідіум.
  • Підживлення. Для додаткового живлення бажано використовувати спеціалізоване добриво для орхідей, адже ніжним квітам потрібне знижене дозування активних речовин. У періоди вегетації та квітконоса рослини удобрюються регулярно – саме в цей час ґрунт збіднюється особливо швидко.

підживлення

Подробиці про підживлення орхідей

Кореневе підживлення покликане заповнити ґрунтові запаси мікро- та макроелементів та забезпечити повноцінне живлення здорових рослин. Щоб правильно внести добриво, горщик потрібно занурити в ємність із звичайною водою, полити ґрунт заздалегідь підготовленим поживним розчином та залишити на 15–20 хвилин. Після підживлення з піддону слід видалити надлишки розчину.

Позакореневе підживлення необхідне для підживлення стебла та листя під час активного росту. Також обприскування заповнює нестачу поживних елементів при хлорозі та застосовується при пошкодженні коренів, коли добриво не можна вносити до ґрунту.

Обов’язково дотримуйтесь правил підживлення:

  • не можна удобрювати щойно пересаджену, ослаблену шкідниками або хвору рослину;
  • вносити добриво для орхідей можна тільки в мокрий ґрунт, інакше висока ймовірність опіку коренів;
  • листове підживлення проводиться в ранковий час, щоб сонце не спровокувало хімічний опік листя та стебла;
  • рослини не слід удобрювати в період активної фази цвітіння, щоби продовжити життєвий цикл розкритих бутонів.

Оптимальне добриво для орхідей

Для здорового розвитку орхідеї обов’язково потрібний комплекс NPK – азот, фосфор та калій. Склади із підвищеною концентрацією азоту активують нарощування зеленої біомаси. Підживлення зі збільшеною дозою фосфору рекомендовано під час формування квітконосів та розпускання бутонів. Калій у всі періоди сприяє зміцненню коренів та підвищує стійкість рослин до різних захворювань.

Найкращі добрива для орхідей – спеціалізовані рідкі розчини. Дуже зручне підживлення у вигляді аплікаторів, які поступово виділяють у ґрунт поживні елементи. Якщо використовуєте універсальне добриво для квітучих рослин, враховуйте – зазначене дозування потрібно зменшити щонайменше в 2 рази, оскільки орхідеї погано переносять високу концентрацію активних речовин.

Пам’ятайте, тільки при належному догляді ви зможете милуватися власним садом із чудовими квітучими орхідеями.

Вам буде цікаво: 12 рослин, які зійдуть навіть там, де трава не росте.