У зґвалтованої трьома юнаками дівчинки не було адвоката, а класні керівники видали ґвалтівникам позитивні характеристики

На Закарпатті розгоряється справжній скандал з юнаками які згвалтували дівчинку. Воловецький райсуд засудив до 2 років умовно трьох підлітків, які зґвалтували неповнолітню односельчанку, тобто гвалтівники залишаться на волі, передає “Це моя Україна“.

Як повідомляє блогер Віталій Глагола, суддя Воловецького районного суду Оксана Софілканич присудила хлопцям по п’ять років позбавлення волі, але звільнила від покарання, призначивши усім трьом іспитовий термін на два роки. Суд виніс вирок по ст. 153 (сексуальне насильство, без проникнення), а не 152й статті (зґвалтування).

У тому числі, спираючись на позитивні характеристики, які неповнолітнім ґвалтівникам видали представник служби у справах дітей та класні керівники. Педагоги Верхньоворітського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Софії Малильо зазначили, що скарг на поведінку учнів, які зґвалтували свою подругу, не було і вважають ув’язнення занадто суворим покаранням.

У зґвалтованої дівчинки в суді не було адвоката. А її інтереси в суді представляла служба захисту дітей місцевої сільради, в якій мама одного з ґвалтівників працює секретарем.

Про цю подію також написала Olena Pshenychna:

“Я дуже хочу, аби ця дівчинка з села Верхні Ворота, де всі всіх знають, і де мало не в кожній хаті подивилися відео з насиллям над нею, щоби ця дівчинка знала, що вона не одна. І що ми всі тепер її мама. Та мама, яка перекусить горло кожному, хто її скривдив. А всі інші дівчатка, включно з моєю 16-річною донькою, мають побачити, що з ними так не можна. І що завжди буде колективний дорослий, який їх захистить.
Станом на сьогодні є всі шанси на справедливу апеляцію. Хочеться вірити, що ми всі разом дотиснемо.
Я страшенно дякую Masha Efrosinina за потужну підтримку цієї історії. Дякую Віталій Глагола за те, що на Закарпатті вже нема жодного високого кабінету, де би про цю жахливу історію сьогодні не почули. І всім місцевим журналістам, які підхопили новину і вже готують репортажі з мальовничого села Верхні Ворота, де на дві тисячі мешканців не знайшлося жодної людини, яка би захистила дівчинку” йдеться в дописі.