З газом та сварками: у Франківську пройшло перше богослужіння ПЦУ в храмі, що належав УПЦ МП

У місті Івано-Франківськ у храмі Різдва Христового, що раніше належав до УПЦ (Московського патріархату), вперше відбулось богослужіння Православної церкви України. Не минулось без інцидентів.

Про це повідомляє міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, передає “Це моя Україна“.

Руслан Марцінків розповів, що вранці 28 березня люди на вході не пускали священників ПЦУ провести богослужіння. Проте отці таки змогли помолитись за мир в Україні.

“На жаль, сьогодні зустріли спротив, стояли люди на вході та не пускали священнослужителів ПЦУ в приміщення, у храмі розпилили газ. А напередодні невідомі заварили ворота до храму. Проте священники ПЦУ потрапили всередину і провели молебень”, – зазначає Руслан Марцінків.

Він пояснив, що це історична подія, адже це була перша служба Православної церкви України в храмі Різдва Христового на вулиці Довженка в Івано-Франківську.

богуслужіння
на фото штовханина біля храму

Це був останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського патріархату“, – зазначив міський голова.

Ікони пропали

Марцінків додав, що храм тепер офіційно – власність громади ПЦУ. Мер пояснив, що у храмі поменшало ікон, що не дивно. Адже про ймовірне зменшення ікон журналісти помічали навіть у Києво-Печерській лаврі, звідки виїжджає УПЦ МП.

Біля храму були сутички

Кореспондентка Суспільного з місця події повідомляла, що перед богослужінням біля храму зібрались декілька сотень людей.

“Між вірянами УПЦ МП та ПЦУ сталася сутичка”, – зазначають в повідомленні.

Зварені напередодні ворота вдалось відкрити з допомогою спеціального інструменту. Однак вхід у храм загородили парафіянки московського патріархату разом зі своїм священником – були взаємні звинувачення та штовханина.

image 1 2
на фото зварена брама до церкви

Богуслужіння все ж вдалося провести

Отці Православної церкви Україна запропонували священникам УПЦ МП спільно відслужити молитву за загиблими українськими воїнами, однак представники МП відмовилися. Попри сльозогінний газ в храмі та тривалу суперечку, отці ПЦУ таки почали службу.

Віряни зайшли всередину церкви через задні двері. У храмі священники ПЦУ змогли провести богослужіння за мир в Україні.

Протоієрей Ігор Приймак Православної церкви України розповів, що повернути храм фізично не є таким важливим, як усвідомлення вірян церкви, хто саме на них впливає.

“Цих людей 30 років зомбували, вони не розуміють, де зло, а де добро. Коли 30 років тому вони почали будувати цю церкву, то казали, що теж хочуть України. Але почали правити на московський ізвод,” – заявив отець.