На 84-річну Лію Ахеджакову просять порушити три кримінальні справи в РФ

Артистку можуть оголосити так знаним “іноагентом”, що в рф прирівнюється до зрадника держави. Саме за такою статтею кримінального кодексу рф пропонують відкрити кримінальне провадження проти Ахеджакової. Крім цього, її хочуть позбавити нагород і почесних звань.

Наприкінці 2022 року шанувальники Лії Ахеджакової зауважили, кількість проектів 84-річної актриси різко скоротилася. Але при цьому Лія Меджидівна не коментувала цей факт. Але нещодавно стало відомо, що Ахеджакова за власним бажанням написала заяву про звільнення з театру «Сучасника», де пропрацювала більшу частину свого життя.

Нагадуємо, Виступ легендарної Лії Ахеджакової проти путінського режиму спричинив фурор.

А нещодавно з’явилися розмови про те, що Ахеджакову можуть зарахувати до так званих “іноагентів”. Але спочатку це були просто домисли. Тепер же справа набирає обертів.

За повідомленням російського ТАСС, генпрокуратуру просять порушити кримінальну справу про держзраду на Лію Ахеджакову. З таким проханням до генпрокурора рф Ігоря Краснова звернувся голова Федерального проекту з безпеки та боротьби з корупцією Віталій Бородін. Він вважає за необхідне визнати народну артистку РФ іноагентом, а також порушити стосовно неї три кримінальні справи за скоєння злочинів, передбачених ст. 275 («Державна зрада»), 280.3 («Публічні дії, направлені на дискредитацію використання ЗС рф») і 282 КК рф («Розпалювання ненависті чи ворожнечі»).

Крім того, Бородін запропонував позбавити Ахеджакову нагород та почесних звань.

Сама Лія Меджидівна вже здогадувалася про можливе зарахування до списків так званих “іноагентів”. Раніше в інтерв’ю «Співрозмовнику» вона поділилася своїми побоюваннями:

«Знаю, що в прокуратурі ще один донос на мене лежить: якісь доброходи вимагають визнати мене іноземним агентом».

Артистка пояснила, що після скандалу, який спровокував її звільнення з театру, вона вирішила більше не робити гучних заяв:

«Теж мені знайшли кримінальницю. Адже на мене продовжують доносити різні люди в різні інстанції. Тому мій адвокат наказав мені заклеїти рота. Мене звинуватили у найстрашнішому та найтяжчому злочині, в якому можна сьогодні звинуватити — у підтримці української армії. Це державна зрада до 20 років позбавлення волі», – сказала Лія Меджидівна.

А поки що, щоб відволіктися від переживань, що навалилися, Ахеджакова зайнялася гастрольною діяльністю. Нещодавно вона зіграла у виставі за п’єсою Людмили Улицької «Мій онук Веніамін» на Кіпрі.

Лія Меджидівна навіть подумує про виступи в Америці, адже пропозицій зараз має багато.