Гроші не його, а двері були відчинені: суддя Князєв здивував поясненнями щодо хабаря

Скандальний суддя Всеволод Князєв дивно себе повів час засідання Вищої ради правосуддя. Колишній голова Верховного Суду спробував переконати всіх у своїй невинуватості та запропонував цікаве пояснення.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Підозрюваний у хабарництві суддя спробував себе захистити. 18 травня він надав оригінальне пояснення щодо грошей.

Він заявив, що фактично будь-хто може зайти до його кабінету, бо це приміщення не є режимним об’єктом. За словами Князєва, до нього на робоче місце могли приходити різні особи та просто залишати гроші на зберігання. Колишній суддя додав, що серед цих людей були і його колеги.

“До мене на зберігання приносили гроші різні особи, навіть судді Верховного Суду. У мене в кабінеті вони просто зберігались,” – поляснює колишній суддя.

У четвер Вища рада правосуддя дала згоду на тримання під вартою скандального суддю. Таке рішення підтримали 14 членів колегіального органу. Це дало змогу Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі подати відповідне клопотання до Вищого антикорупційного суду України.

Князєв взяв забар у розмірі 3 млн. дол.

Князєва звинувачують в отриманні 3 мільйонів доларів від людей, що хотіли добитися судового рішення на користь олігарха Костянтина Жеваго. Його викрили на хабарництві працівники НАБ, однак сам ексголова Верховного Суду вважає своє затримання неправомірним.

Прокурор Олександр Омельченко зауважив, що під час обшуку у колишнього голови Верховного суду не дорахували близько 1 мільйона доларів США. Наразі триває робота над тим, щоб знайти та вилучити всю суму, яку Князєв отримав як хабар.

Читайте також: У двох волинських суддів-хабарників забрали стотисячні пенсії: тепер житимуть на звичайну