Чи варто дивитися серіал “Таємниця бункера”

Серіал “Таємниця Бункера” заснований на серії науково-фантастичних книг Wool, випущених у самвидаві письменником Х’ю Хауї в 2011-2013 роки. У серіалі Хауї — виконавчий продюсер, а шоураннером став Грем Йост, у якого в резюме є як сценарії до кошмарної «Швидкості 2» та «Місії на Марс», також він продюсував «Тихий океан» та «Правосуддя». Акторський склад багатий на відомі імена, що вже стало практично традицією для серіалів Apple TV, — тут і Ребекка Фергюсон (Дюна), і Тім Роббінс (Втеча з Шоушенка), і Вілл Петтон (Армагеддон) з Єном Гленом (“Гра престолів”).

Події серіалу відбувається у величезному бункері в невказаному постапокаліптичному майбутньому. Єдина дата, яка нам відома, – 140 років від дня, коли деякі повстанці знищили всі дані про те, що відбувалося з планетою до цього моменту і чому, власне, на її поверхні землі більше не можна жити. Через покоління нинішні жителі бункера — їх близько 10 000 чоловік — живуть за суворими правилами, багато з яких давно втратили логічне обґрунтування і сприймаються на віру.

Через те, що оригінальна серія романів випускалася за розділами — у форматі закінчених історій, “Таємниця бункера” може здивувати своєю структурою. Перший серії присвячені шерифу Холстону та його дружині, яка намагається завагітніти втретє, і, здається, востаннє. Однак вона зробить шоу зробить різкий поворот у своєму житті і до третьої в серіалі зміниться головний герой.

Далі ми стежитимемо за Джульєтт Ніколс — механіком із найнижчого рівня бункера (їх тут 144). Здається, вона єдина, хто може впоратися з генератором енергії, що забезпечує живлення всіх систем бункера щонайменше останні 140 років. Джульєт буде втягнута в основні сюжетні лінії — у розслідування шерифа і пошук правди про минуле, яке веде один скромний комп’ютерний ремонтник.

Таємниця Бункера
епізод з серіалу Таємниця Бункера

До третьої серії Джулс виявиться єдиною, хто здатний завершити розпочате і докопатися до суті того, що сталося в бункері півтора століття тому. Ребека Фергюсон чудово відіграє всю гаму емоцій людини, яка все життя прожила біля гігантської роторної машини і тепер вимушено опинився в центрі закрученого клубку інтриг, смертей та давніх реліквій. І тут з нею починається починається найцікавіше…

Серіал “Таємниця Бункера” отримав хороші відгуки

Перші серії — динамічні, драматичні та в цілому захоплюють увагу глядачів — залишають надію, що далі на нас чекають нові повороти сюжету і, головне, розкриття основних загадок. Що сталося зі світом нагорі? Хто збудував цей бункер? Чим займається його адміністрація та таємничий IT-відділ? Хто знищив усі архіви?

Критики високо оцінили серіал “Таємниця Бункера”. На Rotten Tomatoes у нього 95% «свіжості», а на Metacritic – 73 бали зі 100. Саме тому і ми радимо переглянути цей серіал.

5 травня на Apple TV+ вийшли лише перші два епізоди з десяти. Фінал першого сезону відбудеться 30 червня.

Читайте також: Венздей 2 сезон: дата виходу та сюжет