Чехія хоче знизити квоту робітників з України на користь інших країн

Через війну в Україні чеський уряд планує знову переглянути квоту на набір робочої сили.

Оскільки за нинішніх умов важко забезпечити її виконання, Чехія має намір залучати більше персоналу з низькою та середньою кваліфікацією з інших країн. Міністерство внутрішніх справ республіки вже розробило відповідну ухвалу. Кабмін розгляне його упродовж червня.

З документа випливає, що Чехія не має наміру розширювати міграційну програму. Натомість пропонується перерозподілити існуючі квоти між окремими країнами.

Зокрема, для консульства у Львові скоротити максимальну кількість видаваних робочих віз на 5000 на рік (з нинішніх 38000 до 33000), а для консульств у Манілі (Філіппіни) та Улан-Баторі (Монголія) навпаки наростити – на 3000 (з 5) 5500) та на 2000 (з нинішніх 1230 до 3230) віз на рік відповідно.

У документі також згадується план, що дозволяє компанії Škoda Transportation найняти 300 кваліфікованих робітників з Індонезії на разовій основі – переважно зварювальників, електриків та слюсарів для виробництва вагонів. Постійна квота для консульства у Джакарті передбачає видачу 130 трудових карток на рік.

Крім того, підготовлений МВС документ передбачає обнулення квот на підприємницькі візи чеськими консульствами в Єкатеринбурзі та Санкт-Петербурзі (вона становила 50 заяв на рік у кожному) у зв’язку із закриттям обох дипломатичних представництв.

Нагадаємо, що у вересні минулого року уряд Чехії вже перерозподіляв частину призначеної для України квоти робочих віз між іншими країнами. Квоти на працевлаштування іноземців із третіх країн було запроваджено у вересні 2019 року. Максимальна кількість заявок, які можуть прийняти чеські консульства у кожній країні, встановлюється урядом у постанові. Потім через деякий час проводиться їхня переоцінка.

Водночас чеські роботодавці вже давно скаржаться на нестачу робітників та просять уряд активніше залучати робочу силу з-за кордону. В основному на чеські підприємства потрібні робітники низької та середньої кваліфікації.

Раніше ми писали: На українських біженців у Чехії чекають важливі зміни: нові правила допомоги