Вночі 6 червня російські окупанти здійснили підрив Каховської ГЕС (Відео)

Цієї ночі, 6 червня російські окупаційні війська підірвали Каховську ГЕС.

Як повідомляють у Укргідроенерго – Каховську ГЕС повністю зруйновано, внаслідок підриву машинної зали зсередини. Відновленню вона не підлягає.

Розпочалась евакуація населення з потенційних районів затоплення. За попереднім прогнозом очікується спрацювання водосховища впродовж наступних 4 днів. Станом на 9:00 6 червня рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується.

“Неконтрольоване зниження рівня водосховища є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений. Український персонал ЗАЕС моніторить усі показники”, – зазначають у Укргідроенерго.

Володимир Зеленський скликав Раду національної безпеки та оборони України.

Фахівці Укргідроенерго. продовжують аналізувати ситуацію щодо маштабів руйнувань та обсягів і швидкості води.

“… Знищення Каховської ГЕС — терористичний акт з боку росії, яка несе за це повну відповідальність. Руйнування ГЕС загрожує екологічною катастрофою для Півдня нашої держави. Світ має відреагувати. Негайно. Але не просто словами, а діями. росія має негайно забратися із ЗАЕС, аби уникнути подальшої катастрофи. Зараз наше першочергове завдання — допомогти людям у районах затоплення. Тримаємо стрій. Вистоїмо. Переможемо”, – написав у своєму фейсбук прем’єр міністр України Денис Шмигаль.

“Російські терористи руйнуванням дамби Каховської ГЕС лише підтверджують для всього світу, що їх треба вигнати з кожного куточка української землі. Жодного метра не можна їм залишати, бо кожен метр вони використовують для терору. Лише перемога України поверне безпеку. І ця перемога буде. Ані водою, ані ракетами, ані чим завгодно ще терористам не вдасться зупинити Україну …”, – зазначив президент Володимир Зеленський.