Як обрати правильні саморізи

Ви плануєте зробити гіпсокартонну перегородку чи зібрати меблі власноруч? Щоб не свердлити отвори заздалегідь, при з’єднанні деталей правильним способом буде використання саморізів. Швидкість виконання роботи та надійність фіксації багато в чому залежить не тільки від уміння працювати шуруповертом, а й від правильно підібраного кріплення. Під кожне завдання треба підбирати його з розумом!

Які саморізи краще? Одні кажуть – чорні, інші – жовті, розрізняючи їх лише за кольором. Насправді це далеко не єдиний аспект, на який слід звернути увагу. Кожен вид кріплення https://metizmarket.ua/catalog/shurupovert_akkumulyatornyy/ розрахований на роботу з певним матеріалом: конструкція шурупа розроблена з урахуванням вкручування в тверді або м’які, волокнисті або пористі основи. Саме тому помилковий вибір може спричинити масу проблем. Наприклад, при кріпленні гіпсокартонних листів до металевого профілю шурупи провалюються в матеріал і погано закріплюються. Інший приклад: при з’єднанні металевих листів кріплення важко входить, зісковзує з поверхні і не вкручується. Це означає, що використовуються елементи, що не підходять за призначенням. Щоб уникнути таких ситуацій, слід заздалегідь знати, які вироби потрібні для ваших завдань. Для початку розберемося з видами кріплення для різних цілей.

Класифікація саморізів

Залежно від призначення виробу мають капелюшок та стрижень певної форми та відповідний тип різьблення. У чому відмінності елементів для дерева, металу, гіпсокартону та на що впливає конструкція того чи іншого виду кріплення – дізнаєтесь із таблиці.

Саморізи для дерева: зазвичай мають плоский капелюшок, який при закручуванні практично утоплюється в основу дерев’яної заготовки, тому не випирає на її поверхні. Різьблення, як правило, велике, і таке кріплення легко входить у м’який матеріал.

samorez dlya dereva1

Призначення: заготовки з цільної деревини, деревних матеріалів, пластику

Для металу: характерний великий капелюшок – прес-шайба. Випукла, вона трохи випирає над поверхнею заготовки, зате має кращу притискну здатність, ніж плоска. У шурупів, призначених для кріплення https://metizmarket.ua/ покрівлі, під нею є гумова підкладка, що перешкоджає проникненню вологи в отвір. Різьблення на стрижні дрібне, а наконечник загострений і нагадує свердло, що дозволяє врізатися в твердий матеріал.

samorez dlya metalla1

Призначення: листовий метал, металевий профіль, покрівельні матеріали

Для гіпсокартону: має капелюшок, що розширюється на кінці – така форма зручна для міцної фіксації у матеріалі. Різьблення може бути однозахідним, але частіше зустрічається двозахідне, тобто в дві нитки. Вона не руйнує структуру гіпсоволокна і не дає кріпинню ходити в отворі.

samorez dlya gipsa1

Призначення: гіпсокартонні листи, гіпсоволоконні плити

Варто зазначити, що при виконанні одного завдання можуть знадобитися шурупи різного призначення. Наприклад, при зведенні стіни із гіпсокартону збирається спочатку металевий каркас – тоді потрібні елементи по металу, для обшивки його гіпсокартонними листами слід застосовувати кріплення для гіпсокартону.

Ви визначилися з матеріалами, що з’єднуються і знаєте, елементи якого призначення вам знадобляться? Перейдемо до того, де проводитимуться роботи: для приміщень з нормальною вологістю потрібні одні шурупи, для вулиці – інші. Експлуатаційні властивості кріплення залежать від того, з чого він виготовлений.

Матеріал виготовлення та покриття

Для виготовлення шурупів використовується сталь. Залежно від призначення покривають захисними покриттями. До речі, їх легко визначити за кольором. Розглянемо найпоширеніші.

  • Фосфатовані – елементи мають чорний колір, матові, оскільки покриваються тонким шаром фосфатів. Антикорозійна стійкість у них низька, тому їх використовують переважно у приміщеннях із нормальним рівнем вологості.
  • Оксидовані – даний вид шурупів теж має чорний колір, тільки блискучу глянсову поверхню. Оксидна плівка захищає від корозії, тому можна застосовувати таке кріплення в умовах підвищеної вологості.
  • Хроматовані – вироби мають сріблястий колір, тому що проходять обробку хромовою кислотою. В результаті на поверхні утворюється захисна плівка, яка запобігає не тільки ржавінню, а й появі подряпин. Це важливо, коли установка кріплення виконується у видних місцях, де він має виглядати акуратно.
  • Оцинковані – елементи можуть мати золотистий чи сріблястий колір, залежно від того, жовтим чи білим цинком вони покриті. Таким чином забезпечується захист від іржі та виробам надається естетичний зовнішній вигляд.
  • Жовтопасивовані – мають золотисте блискуче покриття, що виконує декоративну функцію. Такі саморізи використовують в основному при складанні меблів та дерев’яних конструкцій, коли кріплення має виглядати естетично.

Отже ви ознайомились з основними аспектами і функціями саморізів. Бажаємо вам вдалих робіт і успіху у вашій справі.