Чи варто дивитися “Гран Туризмо” (2023): як критики оцінили фільм

10 серпня 2023 року відбулася європейська прем’єра “Гран Туризмо”, нового фільму про автоспорт, заснованого на біографії британського гонщика Яна Марденборо, який дивним чином пройшов шлях від сим-рейсера до професійного пілота заводської команди Nissan Motorsports.

Фільм із розряду високобюджетних, на його зйомку було витрачено близько $100 млн., достатньо сказати, що Денні Мура, вигаданого главу гоночного підрозділу Nissan (хоча прообразом цього персонажа був цілком реальний Даррен Кокс) грає Орландо Блум, а в ролі матері головного героя знімалася Джері Холліуелл, у минулому одна з учасниць легендарного гурту Spice Girls, а нині дружина Крістіана Хорнера, керівника Red Bull Racing.

Гран Туризмо
Орландо Блум у фільмі Гран Туризмо

Судячи з відгуків тих, хто побував на прем’єрі, аудиторія глядачів напевно розділиться на два табори. Ті, хто очікує, що це щось на кшталт байопіка, знятого у більш-менш документальному ключі, будуть розчаровані. А всім, хто любить швидкі машини з хлопцями за кермом, всілякі трюки та інший «екшн», “Гран Туризмо” напевно сподобається.

Як критики оцінили фільм Гран Туризмо

Середній рейтинг фільму “Гран Туризмо” на агрегаторі оцінок Metacritic склав 47%. Оцінку складено на основі 17 рецензій критиків.

Серед позитивних якостей фільму рецензенти відзначили постановку перегонів та саму атмосферу змагань. При цьому критики наголошують, що фільм знятий як очевидна реклама серії ігор. Це загалом не заважає насолоджуватись картиною завдяки таланту режисера Ніла Бломкампа.

Негативних відгуків при цьому набагато більше. Критиці піддалися агресивний продакт-плейсмент та слабкий передбачуваний сюжет. Крім того, картині дісталося за зміну одного факту біографії гонщика Янна Марденборо, який став головним героєм: 2015 року під час перегонів він потрапив в аварію, внаслідок якої загинув один глядач. Насправді гонщику знадобилося два роки на відновлення, тоді як у «Гран Туризмо» аварія стала мотиватором для перемоги вже у наступній гонці.

Показ фільму в українських кінотеатрах стартував 14 серпня 2023 року. Сюжет картини розповість засновану на реальних подіях історію підлітка-геймера, який став професійним гонщиком. Головну роль виконав Арчі Мадекве (“Бачити”, “Покоління Вояджер”).

Трохи раніше ми писали: Критики оцінили бойовик “Місія Стоун”: чи варто його дивитися