Прем’єр-міністр закликає не підганяти з виходом із карантину: “наражаємось на небезпеку”

Денис Шмигаль закликав не проводити акції протесту проти карантину і нагадує, що обмеження будуть послаблювати у разі зниження числа хворих.

Про це стало відомо з виступу Дениса Шмигаля на засіданні Кабінету міністрів, передає “Це моя Україна“.

“В останні дні до уряду надходить багато звернень щодо необхідності послаблення карантину. Я хочу звернутися до всіх українців, особливо до представників бізнесу. Те, що в нас менше хворих у порівнянні з іншими країнами – це заслуга карантинних заходів і вашої відповідальності у дотримання цих заходів. Ми вчасно зайшли в карантин, і вчасно з нього вийдемо. Безвідповідальні заклики достроково вийти з карантину наражають всіх українців на небезпеку. Ми насправді розуміємо, коли які кроки нам треба зробити. Ми озвучили план із 5 етапів виходу з карантину. Сьогодні ми приймемо рішення щодо відкриття і дозволу роботи продуктових і аграрних ринків, але з певними умовами. На слідуючу середу ми також приймемо цілий ряд рішень, які послаблять з 11 травня певні карантинні умови. Я прошу політичні сили і різноманітні групи впливу не маніпулювати цими речами, не закликати до протестів і скупчень – ми отримаємо просто наступний етап захворюваності. Карантин однозначно буде послаблений, але тільки якщо кількість хворих не буде збільшуватися” – зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр нагадав, що на першому етапі виходу з карантину планується відкрити парки, сквери, магазини торгівлі непродовольчими товарами, обслуговування на виніс у кав’ярнях і кафе.

Швидкість послаблення в інших сферах і об’єктах буде залежати від епідемічної ситуації. А та залежить від дотримання епідеміологічних заходів, зокрема, треба утримуватися від масових зібрань.

Шмигаль повідомив, що доручив усім міністерствам і відомства розробити критерії для тих об’єктів, які будуть відкриватися, – щоб розуміти, за яких умов перебування людей на цих об’єктах не буде загрожувати новим спалахом коронавірусу.

Нагадаємо, сьогодні зранку, 29 квітня під будівлею Кабінету міністрів представники малого бізнесу зібралися на акцію з вимогою послабити карантинні заходи.