Геращенко не вважає події в Кагарлику причиною для відставки Авакова

Зґвалтування і катування жінки, яке, ймовірно, вчинили поліцейські Кагарлицького відділу поліції на Київщині, не є достатньою підставою для відставки очільника МВС Арсена Авакова.

Відповідні тези сказав, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в ефірі телеканалу “1+1”.

У ніч із 23 на 24 травня 2020 року оперуповноважений Кагарлицького відділу поліції у своєму службовому кабінеті стріляв з табельної зброї над головою 26-річної жінки, яку поліцейські викликали як свідка, вдягав на неї протигаз та кайданки, а згодом декілька разів зґвалтував. Одразу після цього відділок поліції розформували, а поліцейських, підозрюваних у злочині, відправили в СІЗО.

В ефірі Геращенко розповів, що підозрювані поліцейські працюють в органах лише декілька років та прийшли після проведення переатестації. Водночас журналіст проєкту “Сніданок з 1+1” поцікавився в заступника міністра, чи не думають у МВС провести переатестацію на вищому рівні та чи не збирається у зв’язку з подіями в Кагарлику у відставку Арсен Аваков.

“Ви знаєте, я вважаю, що в даному випадку рішення необґрунтоване. Ми будуємо систему, яка реагує на подібні події. Шість років тому, до Майдану, подібні речі просто приховували. У нас же позиція, і це якраз результат роботи міністра внутрішніх справ, – повна нетерпимість до катувань і насильства. Миттєва реакція на те, щоб притягати до відповідальності таких людей”, – сказав Геращенко. 

Також заступник міністра нагадав, що в системі поліції працює 130 тисяч людей, але “не всі з них ідеальні”.