Дубінський разом з “ОПЗЖ” хочуть притягнути учасників Євромайдану до кримінальної відповідальності

У лютому 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час Євромайдану. Саме цей закон хочуть визначити неконституційним ціла низка народних депутатів.

До Конституційного Суду надійшло конституційне подання 50 народних депутатів України щодо закону про амністію протестувальників.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Конституційного Суду України, інформує “Це моя Україна“.

“Сьогодні, 2 червня, до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України закону “Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України” від 21 лютого 2014 року №743-VІІ”, – йдеться в дописі.

Серед авторів подання – майже у повному складі народні депутати з фракції “Опозиційна платформа – За життя”, позафракційні депутати Антон Поляков, Ганна Скороход, Вадим Новинський, а також депутат від “Слуги народу” Олександр Дубінський.

Вони просять КСУ визнати оспорюваний закон таким, що не відповідає Конституції.

На їх переконання, положення цього закону “суперечать приписам Конституції України, а його прийняття Верховною Радою відбулося з порушенням конституційної процедури розгляду, ухвалення та набрання чинності законами”.

Серед іншого, зокрема, зазначається, що цей закон “звільнив від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками масових акцій протесту, що розпочалися 21 листопада 2013 року, та підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні кримінальних деліктів (стаття 1 закону), звільнив від адміністративної відповідальності осіб, які були учасниками масових акцій протесту, що розпочалися 21 листопада 2013 року, за вчинення будь-яких адміністративних правопорушень (стаття 4 закону), сформувавши тим самим у суспільстві враження про дозволеність безкарно вчиняти злочини проти життя і здоров’я людини, а також легалізував позбавлення потерпілих від кримінальних правопорушень від гарантованих їм конституційних прав і свобод, що протирічить принципу справедливості як одному з основних засад верховенства права (стаття 8 Конституції України)”.