Стало відомо як під час карантину перевіряють українців при перетині польського кордону

З української сторони немає обмежень, пов’язаних з карантином, для громадян, які слідують закордон. Тому прикордонники оформляють таких осіб ритмічно, без будь-яких затримок. Однак польська сторона запровадила кілька контрольних процедур, щодо людей, які перетинають кордон, що впливає на час перетину кордону.

Про це повідомляє “Це моя Україна” з посиланням на власні поінформовані джерела.

Так, за інформацією, отриманою від польської сторони, усім особам, які прибувають в Польщу, проводиться температурний скринінг, щодо них здійснюється санітарний контроль, а окремі категорії подорожуючих скеровуються на карантин. Також збирається інформація про місце проживання чи перебування особи на обов’язковому карантині (воєводство/повіт, назва місцевості, вулиця, номер будинку або квартири, поштовий код, номер контактного телефону). Крім того, щогодини, протягом 10 хвилин, проводиться санітарна обробка приміщень, у яких здійснюються контрольні операції.

Проведення вищевказаних заходів збільшує час оформлення осіб польською стороною. Як результат, громадянам після проходження усіх видів контролю на вихід з України доводиться по декілька годин очікувати, аби потрапити на територію Республіки Польща. Ситуаційно перед польським пунктом пропуску виникає значне накопичення осіб, інколи в черзі одночасно може перебувати близько 400 осіб.przejscie graniczne przejscie

У Держприкордонслужбі просять громадян врахувати цю інформацію при плануванні подорожі до Республіки Польща та по можливості обирати для перетину кордону автомобільні пункти пропуску.  Нагадаємо, що наразі на українсько-польському кордоні функціонують пункти пропуску «Ягодин», «Краківець» та «Рава-Руська», де здійснюється пропуск легкового автотранспорту.