В Україні зафіксовано новий антирекорд захворюваності на COVID-19 за добу: можливе запровадження радикальніших заходів

Сьогодні в Україні був встановлений новий антирекорд – за минулу добу на недугу коронавірусу захворіло 753 особи.

Про це повідомляє МОЗ, передає “Це моя Україна“.

Одна з причин – зневажливе ставлення до проведення культурних заходів, які були дозволені з 10 червня.

Нажаль, зараз – веселощі без дотримання дистанції та маскового режима = збільшення кількості захворівших. Щоб кількість нових випадків не зростала, не відвідуйте місця скупчення без потреби, утримайтесь від масових заходів, тримайте соціальну дистанцію та масковий режим.

Разом з тим  головний санітарний лікар України, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що в Україні очікується друга хвиля захворюваності коронавірусом. Про це він зазначив на брифінгу в суботу, 13 червня.

За його словами, зараз МОЗ розширює лабораторну мережу, закуповує різне обладнання, в тому числі для проведення ПЛР-тестування.

“Ми розраховуємо на поставку нового обладнання і збільшення кількості тестувань”, – сказав Ляшко, відзначивши, що такі кроки є “підготовкою до можливої другої хвилі коронавирусної хвороби, яка очікується в нашій країні”.

Якщо ситуація буде різко погіршуватися, то в Україні можуть запровадити радикальніші карантинні заходи, говорять експерти. Нагадаємо, що вчора вже було обмежено діяльність кінотеатрів та проведення пробного ЗНО. Іноземці та особи без громадянства не можуть перетинати державний кордон без наявного страхового поліса на витрати на лікування COVID-19.