“Для окупантів?”: Разумков пояснив, навіщо Україні потрібна російська мова

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков прокоментував свої слова про необхідність змінити закон про мову і пояснив, навіщо потрібні квоти для російської мови і як це допоможе повернути окуповані території.

Разумков вважає, що російська мова допоможе повернути окуповані території.

«Ми не підіймали питання мови під час виборів, не підіймали в Раді. Я вважаю, що не треба брати питання, які роз’єднують суспільство. І сприйняття тих чи інших процесів на сході та заході кардинально різняться. Тим більше, на окупованому сході. Тому я особисто ніколи не будував кампанії навколо мови й вважаю, що це неправильно. Якщо ми говоримо про мову, то закон про мову повинен влаштовувати всіх і відповідати Конституції», — цитує Разумкова РБК-Україна.

Спікер парламенту також пояснив, чому потрібні квоти саме для російської мови в Україні.

«Я непогано розмовляю українською, і російською, іноді й англійською. Але якщо ми говоримо про певні процеси, то згадаймо позицію наших закордонних партнерів. Що про нього сказала Венеціанська комісія? Є багато питань. Але гуманітарні питання повинні об’єднувати суспільство. Ви ніколи його не об’єднаєте питаннями економіки або податків. Якщо ми говоримо про повернення тимчасово окупованих територій і людей, які там живуть, то це також один з механізмів комунікації з ними. І якщо ми будемо займати з тих чи інших питань, зокрема історії, радикальні позиції, то це не додасть нам у переговорах», — зазначив голова ВР.

Раніше глава Верховної ради Дмитро Разумков заявив, що мовний закон потребує змін, і в парламенті вже зареєстровані відповідні законопроєкти.

Нагадаємо, раніше до парламенту внесли законопроєкт про застосування російської мови як офіційної в роботі Верховної Ради.