Від сьогодні Україна відновлює авіасполучення: стало відомо в які країни можна полетіти

Від сьогодні, 15 червня, в Україні відновлюється міжнародне авіасполучення. Українці вже можуть полетіти в Албанію, США, Туреччину, Велику Британію та ряд інших країн.

Відповідне рішення раніше прийняв напередодні Кабінет Міністрів, передає “Це моя Україна“.

Громадяни можуть полетіти в Албанію, США, Туреччину, Велику Британію за таких умов:

  • Албанія, США – без обмежень на кордоні, без тестування;
  • Велика Британія – карантин 14 днів;
  • Туреччина – без обмежень на кордоні, тестування по прибуттю.

Також у разі покращення епідеміологічної ситуації Україна може відкрити кордон:

  • з Кіпром та Чорногорією (ситуація переглядатиметься раз на тиждень);
  • із Грузією та Грецією – з 1 липня.

Водночас у Кіпру, Греції, інших країн є свої умови щодо українців та громадян інших країн, які прибувають з-за кордону: наявність свіжого негативного ПЛР-тесту, карантин по прибуттю абощо.

У понеділок, 15 червня, аеропорт “Бориспіль” уже планує обслужити кілька міжнародних рейсів із Києва в країни Європи та Азії.

В Амстердам прямує рейс на чотири авіакомпанії (Delta, KLM, Air France, “МАУ”). У Вільнюс і Кишинів – літаки “МАУ”. До Мінська планують летіти літаки авіакомпаній Belavia й Etihad Airways. Авіакомпанія Air India виконає рейс в Ахмедабад (Індія), Flydubai – в Дубаї, Israir – у Тель-Авів.

Зважаючи на відновлення Україною міжнародного авіасполучення, анонсованого на 15 червня, Міністерство охорони здоров’я опублікує список країн, яких за показниками захворюваності на COVID-19 віднесуть до “червоної” та “зеленої” зон.

Для пасажирів із країн “червоної” та “зеленої” зони будуть діяти різні правила, розповів напередодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Червона зона – це країни з великим розповсюдженням коронавірусної хвороби, з гіршою епідеміологічною ситуацією, ніж в Україні. Ми це робимо за показником кількості активних захворювань на 100 тис. населення. Тобто, яка кількість безпосередньо на певну дату і на 100 тис. населення. Цей показник встановлюватимемо на рівні 40 на 100 тис. населення. Тобто країни, де більше, ніж цей показник, будуть знаходитися в червоній зоні. А країни, де менше, – в зеленій”, – пояснив міністр на брифінгу.

За його словами, “іноземці, які прилітають в Україну, повинні мати страховий поліс, що покриває лікування COVID-19”.

“Ті громадяни, які прибудуть з країн, віднесених до “червоної” зони, будуть проходити самоізоляцію або самообсервацію. Іноземці, які прилітатимуть із країн “зеленої  зони, не повинні проходити відповідно всі ці речі”, – додав Степанов.

Варто зазначити, що 12 червня 2020 року, Уряд прийняв Постанову № 477, якою виключив з переліку тимчасово закритих пунктів пропуску 15 міжнародних аеропортів.

Варто зауважити, що серед 15 пунктів пропуску для повітряного сполучення, в яких відновлено роботу, в 13 можливі пасажирські перевезення.

Після набуття чинності Постанови № 477 усі пункти пропуску для повітряного сполучення через державний кордон України будуть відкритими. Закритими залишаться 40 пунктів пропуску на кордоні з Росією та Білоруссю та річковий пункт пропуску у Київському порту.