У Німеччині затримали українських заробітчан: бус конфіскували, людей арештували

На німецькому кордоні під час вибіркового прикордонного контролю на автобані А8, неподалік від австрійсько-німецького кордону та німецького прикордонного міста Бад Райхенхаль, місцеваполіція зупинила бус Mercedes Sprinter на українських номерах.

Про це повідомляє “Український погляд“.

34-річний водій буса під час контролю сказав, що він лише працівник, а бус належить 31-річному пасажиру. Той пред’явив поліції крім українського паспорту ще й дозвіл на проживання в Італії. Всі інші пасажири – двоє жінок та четверо чоловіків стверджували, що вони їдуть працювати. В підтвердження цього, 31-річний пасажир надав німецькій поліції трудові договори від чеської фірми. Однак жоден з 8-ми українців не мав дозволу на роботу в ЄС (чи так званої робочої візи).

До того ж, власник авто і, судячи з усього організатор поїздки, надавав поліції суперечливі пояснення щодо цілі своєї мандрівки, не міг пояснити, чи має він ліцензію на пасажирські перевезення в ЄС. Для з’ясування подробиць всіх українців тимчасово затримали і перевезли у відділок поліції в містечко Фрейласінг .

Там місцевими поліціянтами було встановлено, що чеська влада ще тільки розглядає можливість надання українцям робочої візи, тобто остаточне рішення по доцільності трудових договорів ще не прийнято.

На основі цієї інформації шестеро заробітчан – двоє жінок і четверо чоловіків – отримали звинучення у злочині спроби незаконого перетину кордону Німеччини та були депортовані назад, у Австрію, в країну, з якої вони приїхали.

Оскільки зарбітчан передали на кордоні австрійській поліції, їхня подальша доля буде депортація на Батьківщину – визначаться лише через яку саме країну ЄС, в залежності від того, де вони перетинали кордон між Україною та ЄС.

А от двох інших українців – водія та власника буса – залишили під вартою у відділку поліції. Вони, крім спроби незаконого перетину кордону, отримали ще й звинувачення у контрабанді. Порушників чекає суд. Mercedes Sprinter вже було конфісковано, як доказ по справі.

Нагадаємо, що зі Львова відновлюють кілька авіарейсів до німецьких міст.