Українця оштрашували в Польщі на 30 тисяч зл, за бізнес на виписках з банку

В Польщі оштрафували 24-чотирьох річного українця, його звинувачують у неправомірній підготовці документів, за допомогою яких українські студенти потрапляли до Польщі.

Про це повідомляє сайт Yavp.pl посилаючись на сайт прикордонної служби в Польщі

Районний суд в Варшаві-Мокотов отримав обвинувальний акт, у справі 24-річного українця, який виробляв землякам фальшиві виписки з банківського рахунку та суміжні документи.

Такими його послугами користувались студенти Варшавських університетів, котрі не мали грошей, потрібних для легального перебування в країні. Українець відкривав відкривав у банках спеціальні рахунки, на які клав вносив кошти. Після отримання виписок гроші він відразу забирав. Студенти за такі послуги сплачували йому 10% від суми, зазначеної у довідці з банку.

Затриманий українець розміщував оголошення про свої послуги в соціальних мережах та на вебсайті, створеному для цього. Слідство встановило, що він таким чином посприяв у легалізації перебування на території Польщі щонайменше 786 особам. Крім того, під час обшуку його житла знайшли набір підроблених печаток лікарів різних спеціальностей, пусті медичні довідки, підроблені посвідчення про проходження курсів з техніки безпеки.

Чоловік зізнався, що допомагав співвітчизникам легалізуватися на території Польщі, використовуючи підроблені документи. Він погодився добровільно відбути покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 1 рік з можливістю відтермінування вироку на 5 років та сплатити штраф у розмірі 30 000 злотих.