Українцям можуть закрити в’їзд до Європи з 1 липня – ЗМІ

За останні два місяці в Україні значно збільшився рівень захворюваності коронавірусом. Відповідно, наша країна вийшла за рамки Єврокомісії для держав, громадянам яких дозволено в’їзд в ЄС.

Про це повідомляє Бігмірнет з посиланням на  “Європейська Правду”.

“За проектом Єврокомісії, який остаточно ще не узгоджений, але за даними New York Times розглядається як основний робочий документ – головним критерієм оцінки відкриття кордонів ЄС для мешканців тієї чи іншої країни стане кількість нових заражень в країні за 14 останніх днів по відношенню до її населенню” – йдеться в повідомленні.

За даними ЗМІ, в ЄС планують пускати жителів тільки тих країн, де зафіксовано менше 16 або 20 нових заражень на 100 000 населення. Нові правила ЄС повинні вступити в силу з 1 липня.

За статистикою МОЗ, в Україні за останні 14 днів зафіксовано 10 723 нових випадків коронавируса. За даними Держстату, в країні налічується 41,8 млн населення. Відповідно до розрахунків, показник инцидентности України складе 25,65 випадку на 100 тисяч, що перевищує критерії ЄС.

“У разі якщо проект рекомендацій ЄК буде затверджений країнами-членами, це буде означати продовження заборони на в’їзд для несуттєвих поїздок (включаючи туризм) для жителів України” – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в Україні за минулу добу зафіксовано 994 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, що є новим антирекордом за кількістю хворих за добу.

Ситуація по регіонах за кількістю хворих наступна:

b4f069be 7b25 485f b4f8 3450c48e98ed