В Німеччині затримано 58 заробітчан з України, найстарішій 70 років

Нещодавно поліція Саксонії (Німеччина) яка розсташована та межує з Чехією та Польщею, сразом з поліцією інших областей Німеччини затримали 58 заробітчан з України. У всіх не було належних документів для роботи в Німеччині.

Про це повідомляє сайт Голос Карпат

Як зазначається в блозі Európa pre hostí, особливо вразив один з прес-релізів поліції ТУТ. Йшлося про те, що під час перевірки в місті Нюрнберг  (Nürnberg – нім.) поліція виявила 7 нелегальних працівників, серед яких були бабусі – дві 60-річні жінки, одна 67-річна і одна – 70-річна. Ще у двох українок виявили підроблені посвідчення громадян Румунії. При цьому одна з жінок сховала свою підробку у нарізаному хлібі. Досить часто доводиться повідомляти про затримання українців з румунськими підробками (див. тут, наприклад). Разом з жінками-нелегалками був затриманий і 48-річний чоловік. У цієї групи заробітчан під час обшуку і арешту вилучили 6 тис. €.

У ході патрулювання прикордонного міста Зіттау (Zittau – нім.), що межує як з Польщею, так і з Чехією, німецька поліція зупинила автомобіль Skoda Oktavia на чеських номерах. Водій був в стані алкогольного сп’яніння, а двоє його пасажирів не могли пояснити, що вони роблять з будівельними інструментами на території Німеччини. Це питання виникло у поліції після того, як з’ясувалося, що у чоловіків немає жодного дозволу на роботу в ЄС – ані польського, ані чеського. Всі троє виявились громадянами України. Їх депортували в Чехію, чеська поліція залюбки забрала їх разом з автівкою.

В німецькому містечку Люкендорф (Lückendorf – нім.), яке знаходиться на кордоні з Чехією, затримали два мікроавтобуси: Ford Transit та Mercedes Benz Sprinter. В мікроавтобусах було 15 українців – 11 чоловіків та 4 жінки. Вони заявили що їдуть до Берліна з туристичною метою. Однак поліцію вразило, що в жодного з українців не було достатньої кількості грошей хоча б на кількаденний прожитковий мінімум в подібній подорожі. І, до речі, казочка про “оглядини пам’яток Берліну” вже давно не працює у виконанні українських заробітчан. Всі 15 українців затримані. Водіїв бусів підозрюють в організованому перевезенні нелегалів і контрабанді. Всіх інших, мабуть оштрафують на 200 € кожного та депортують. Якщо немає грошей доведеться сидіти 90 днів і працювати в Німеччині вже безкоштовно.

Читайте також: У Польщі у ДТП потрапив автобус, в якому перебувало 40 українців: десятки поранених і госпіталізованих

Поліція міста Хемніц (Chemnitz – нім.) в німецькому селищі Рейтценхайн (Reitzenhain – нім.), що розташоване прямо на кордоні з Чехією зупинила Mercedes Benz Sprinter на українських номерах. В машині було 9 громадян України – 6 чоловіків і 3 жінки. Жоден з пасажирів не мав робочої візи чи дозволу на роботу. Суто риторичне питання – як вони під час карантину перетинають кордони “по безвізу”? Мабуть тільки за “красиві очі”, без жодних хабарів! Та це вже в їхньому випадку не має значення – всіх депортували до Чехії, всі отримали заборону в’їзду в ЄС до 2022 року. Між іншим – нещодавно словацьку поліціянтку затримали і посадять, вочевидь, років на 10, за те, що вона пускала в ЄС українців, що раніше були депортовані і мали довгострокову заборону в’їзду.

На німецькому автобані №4, на майданчику відпочинку Оберлаусіц (Oberlausitz – нім.), неподалік від польського кордону, поліція перевірила Ford Transit на українських номерах. П’ятеро українців заявили, що збираються придбати автомобіль в Німеччині, але на всю їхню теплу компанію, в них було лише 600 €. Прискіпливі німці допитували водія, який повідомив, що раніше у них був досвід праці на будівництві в Німеччині. Всі затримані. Вирішується питання щодо кримінальної справи та подальшої депортації.

Нагадуємо: У Німеччині затримали українських заробітчан: бус конфіскували, людей арештували

Неподалік від Дрездену (Dresden – нім.), в районі Саксонська Швейцарія – Східні Рудні Гори (Sächsische Schweiz-Osterzgebirge – нім.) поліція звернула увагу на маленький автомобільчик Peugeot, в якому крім водія їхали ще четверо здорових чоловіків. Машину зупинили. Всі п’ятеро – громадяни України. За їхніми словами, їхали на роботу в Бельгію. В підтвердження цього надали поліції трудові контракти, які виявилися фіктивними. Всіх затримано. Вони депортовані до Чехії – куди далі, вирішить чеська поліція.

В низці інших прес-релізів повідомляється про затримання поодиноких заробітчан-нелегалів з України, загальною кількістю 14 осіб. З усіх цих історій, мене вразила історія жінки-медсестри. Її затримали і зняли з автобусу майже на кордоні з Польщею – в німецькому місті Баутцен (Bautzen – нім.). З грудня 2019 року 48-річна жінка працювала в Німеччині медсестрою. Вона не мала трудового контракту чи дозволу на працю. В неї вилучили та конфіскували 8 тис. €. Жінка під вартою, встановлюється її роботодавець, що припустив порушення закону. Висновок з усього написаного один-єдиний. Для легальної роботи в ЄС не вистачить ані кваліфікації, ані, навіть, знання мови, якщо не оформлені відповідним чином дозвільні документи. Це дуже і дуже актуально саме зараз. Коронавірус призвів до важкої економічної кризи. І тому саме зараз німці, а за ними і всі інші країни ЄС будуть ретельно боронити свій ринок праці від нелегальних заробітчан з-за кордону. Це природно. Своїх безробітних нікуди дівати.

Між іншим, слід зауважити, що оці 58 заробітчан, затриманих в Німеччині за один день.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Німеччині затримали вісьмох українців та румуна. Через кілька днів в Німеччині знову затримали вісьмох українців, людей заарештували а мікроавтобус, яким вони їхали конфіскували.