Росія повинна визнати провину і відповісти за загибель MH17 над Донбасом, – ЄС

Росія повинна визнати свою вину і всебічно співпрацювати, щоб встановити причини катастрофи малайзійського Boeing на Донбасі.

Про це йдеться в заяві верховного представника Євросоюзу, повідомляє “Це моя Україна“.

У заяві зазначено, що Європейський Союз глибоко співчуває усім, хто втратив родину і друзів, і «підтримує всі зусилля по встановленню істини, досягнення справедливості» для 298 осіб, які померли внаслідок катастрофи рейса MH17 і їх найближчих сімей. ЄС наполягає на «притягнення винних до відповідальності, як передбачено резолюцією 2166 Ради Безпеки ООН».1544942108 8caa7f3bab98937dd489c9b7ae6de56f

Заяву оприлюднили сьогодні, 17 липня, до  шостої річниці катастрофи авіалайнера.

Раніше повідомлялося, що Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв до розгляду позов Нідерландів до Росії через загибель літака МН17.

Зазначимо МН17, що купсував рейсом МН17 з столиці Нідерландів до місті Куала-Лумпур в Малайзії, був збитий над Донбасом 17 липня 2014 року. В літаку перебували 298 осіб, внаслідок катастрофи не вижила жодна людина. Згідно з висновками міжнародної слідчої групи JIT, ракетою, випущеною з «Бука», який дислокувався в районі Курська, лайнер збили бойовики невизнаної ДНР. Російська сторона відкидає причетність до катастрофи. В даний час у цій справі проходять четверо обвинувачених: громадяни Росії і один українець – Ігор Гиркин (Стрєлков), Сергій Дубинський, Олег Пулатов і Леонід Харченко.

Читайте також: “100 млн. росіян, які голосували за Путіна, є такими ж катами як він сам. Росія для мене померла” – Кондратюк.