“У лікарні не хотіли оглянути доньку і прописали заспокійливі”: батьки розповіли про смерть 20-річної доньки з коронавірусом

Недавно на Львівщині від ускладнень коронавірусу померла 20-річна дівчина. Дівчина померла у місцевій лікарні у місті Стрий. Лікарі зазначають, що перед госпіталізацією дівчина тиждень лікувалася дома, а привезли дівчину у лікарні запізно. Як зазначають лікарі дівчина померла 14 липня, у лікарню її привезли тільки 10 липня у важкому стані. Втім батьки говорять, що їхню дитину не хотіли забирати в лікарню.

Про це повідомляє Obozrevatel, передає “Це моя Україна“.

Батьків 20-річної Соломії звати Іванна і Тарас.Вони говорять, що лікарі не хотіли приймати Соломію до лікарні, радили пити заспокійливі, а їх донька весь цей час жалілася на жахливий головний біль і тяжкість у грудях.

“У суботу, 4 липня, Соломія встала і поскаржилася на головний біль. Їй треба було їхати до Львова у школу християнського лідера (дівчина вивчала соціологію в Українському католицькому університеті, – ред). Ми виміряли температуру, вона була 37,4. Нікуди вона не поїхала, ми зателефонували нашій сімейній лікарці Іванні Миколаївні. Вона призначила ліки і сказала не панікувати, все пройде”, – розповідає батько Соломії.

Згодом мати таки поїхала з Соломією на прийом до сімейного лікаря. За словами пані Іванни, медик сказала, що ніяких противірусних не треба, і призначила лікування.

“Дочка весь час лягала спати, у неї з’явився присмак крові в роті й сильно боліла голова. У середу ми знову звернулися до сімейного лікаря, зробили КТ легень і з’ясувалося, що в доньки двобічна пневмонія. Телефонуємо Іванні Миколаївні, вона просить посидіти в міській лікарні, там дочку повинен оглянути інфекціоніст. Ми три години його прочекали, але він так і не прийшов. Соломії погано, вона проситься додому, і ми повернулися”, – говорить мати померлої.bf62ee90b5a3815c1837b453ec503b3c

Після цього батьки Соломії вирішили звернулися до знайомих. Утім, лікарі запевняли, що таку пневмонію лікують в домашніх умовах. Соломії призначили антибіотики та заспокійливі, але дівчині ставало все гірше і гірше.

Як розповідають батьки, у п’ятницю сімейна лікарка таки дала направлення до міської лікарні у місті Стрий, але в приймальному відділенні сказали, що госпіталізація тільки через головного лікаря.

“Головний лікар запитує: “А хто вас сюди прислав? Так не роблять, треба було швидкою”. І тільки після розмови з сімейною лікаркою доньці знайшли місце”, – розповідає пан Тарас

Іванна і Тарас зазначають, що Соломія телефонувала їм з лікарні та благала допомогти, так як до неї ніхто не підходив, а їй було дуже погано. Батьки приїхали до лікарні самі.

“Навіть при дружині до Соломії рідко хто заходив, потрібно було брати лікаря за рукав і тягнути до палати. Але на всі скарги вони говорили, що вона неврастенік і потрібно пити заспокійливе”, – з сумним виразом обличчя розповідає батько померлої.

Тим часом Соломії ставало дедалі гірше. Уже до вечора в суботу в неї почалися провали в пам’яті і вона втратила свідомість. Тоді лікар, за словами батьків, запідозрив, що в неї може бути вірусний менінгоенцефаліт.

Батьки розповідають, що санітарка Соломію, як мішок, кинула на каталку, та так, що дівчина вдарилася головою. Її повезли в реанімацію. Батьки всю ніч провели на вулиці під лікарнею, благали лікарів викликати бригаду зі Львова.

“Вранці нам сказали, що Соломія впала в кому. Потім сказали, що бригада зі Львова їде, а поки треба зробити КТ головного мозку. Пів дня шукали мобільний апарат ШВЛ, щоб перевезти дочку в сусідню кімнату. Зі Львова приїхали інфекціоніст і реаніматолог. Вони навіть не оглядали Соломію, подивилися КТ, сказали, що пошкоджень мозку немає, але вона в тяжкому стані, і її транспортувати не можна. Для них було головне, що вони призначили лікування за протоколом. Вони постійно повторювали про цей протокол. Потім нам сказали, що єдине, що ще добре працює в організмі Соломії, – це легені. Вона перебувала під апаратами. А о 6 ранку у вівторок 14 липня нам зателефонували і сказали, що Соломія померла”, – розповідає батько загиблої.

Батьки впевнені, їхню дочку вбили байдужість і непрофесіоналізм лікарів. “Тепер вони кажуть, що ми п’ять днів лікували дочку вдома. Так ви ж не хотіли нас приймати. Навіть у лікарні ви не хотіли оглянути доньку і чимось допомогти”, – плаче мама померлої.

Нагадаємо, раніше “Це моя Україна” повідомляла про смерть 20-річної дівчини зі Стрия. Тоді в обласному департаменті охорони здоров’я повідомляли, що дівчнина була у важкому стані, тому її не могли транспортувати зі Стрия до Львова. Тож, львівські лікарі тільки консультували колег з Стрия.