Запроваджено нові правила поділу країн на “червнону” та “зелену” зони: що потрібно знати

Як відомо в Україні запроваджено  адаптивний підхід до самоізоляції/обсервації українців і громадян інших країн, які прибувають з-за кордону. Держави поділили на дві зони, відповідно до кількості активних випадків коронавірусної хвороби на 100 тис населення. Так, до 23 липня цей показник становив 55 активних хворих  на 100 тис. населення. Але вже 22 липня уряд виніс постанову і змінив ці критерії.

Відповідну постанову з новими критеріями прийняв Кабінет міністрів України, передає “Це моя Україна“.

Тепер до «червоної зони» зі значним рівнем поширення COVID-19 відносять країни, де наявна одна з ознак:

  • кількість нових випадків реєстрації хвороби Covid-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
  • приріст нових випадків реєстрації хвороби Covid-19 у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить більш як 30 відсотків.

Варто зазначити, що особи, які приїхали з таких країн, будуть зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи контролю  “Дій вдома”. Якщо людина не має змоги встановити такий додаток, вона буде зобов’язана пройти обсервацію.

Водночас самоізоляція та обсервація після в’їзду в Україну не потрібна, якщо людина отримала негативний результат ПЛР-тесту на Covid-19, якщо його провели після перетину кордону або не пізніше ніж за дві доби до цього.

Якщо ви прибули з країн “зеленої зони” в Україну, то самоізоляція і обсервація не вимагається.

Перелік держав із значним поширенням коронавірусної інфекції формує Міністерство охорони здоровя і переглядає щотижня. Станом на 26 липня МОЗ не опублікувала переліку держав “червоної” і “зеленої” зон згідно нової постанови Кабінету міністрів України. Новий перелік мають опублікувати у найближчі дні.

Станом на 23 липня актуальною залишався поділ, який відображений нижче на карті:karta krain chervonoi ta zelenoi zony vid lowcostavia 16 lypnia