Сьогодні 18 років з дня Скнилівської трагедії, в Україні вшановують пам’ять загиблих

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять загиблих 18 років назад під час Скнилівської трагедії. Однієї з найбільших авіа аварій в історії авіаційних шоу.

У суботу, 27 липня 2002 року на військовому летовищі «Скнилів» у Львові під час авіашоу, присвяченого 60-річчю 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил України, сталася одна з найжахливіших катастроф на авіашоу у Європі.

Як наслідок падіння літака Су-27 загинуло 77 людей, в тому числі 28 дітей. Ще понад 500 людей були визнані судом постраждалими. На аеродромі на момент катастрофи перебувало близько 10 тисяч осіб.

Фігури вищого пілотажу виконували досвідчені пілоти першого класу полковник Володимир Топонар і другий пілот полковник Юрій Єгоров. Обидва пілоти встигли катапультувалися й зазнали лише незначних травм.

Розслідуванням у справі авіакатастрофи займалася Генеральна прокуратура України і спеціальна комісія Міністерства оборони України. Притягнули до відповідальності за трагедію 10 осіб, з яких 5 були виправдані. Осіб, причетних до авіашоу, та льотчиків було визнано винними у скоєнні аварії через недбалість та невиконання плану польоту.

Ніхто зі звинувачених власної вини в трагедії не визнав. Результатами розслідувань залишились незадоволені постраждалі в трагедії, адже винуватці не були покарані належним чином, неналежною була й компенсація, крім того, не дочекались громадяни й вибачень від держави.

Скнилівська трагедія, яка стала фатальним поєднанням прикрого випадку з фактором людської безвідповідальності та недбалості, назавжди залишиться чорною датою в сучасній історії України. Щороку 27 липня потерпілими та родичами загиблих у тій страшній авіакатастрофі проводяться меморіальні заходи.

admin

Читайте попереднє

В Німеччині масово затримують українських заробітчан, які їдуть по біометрії

Читайте далі

“Ми всі вірили, що ти будеш жити…”: у лікарні помер військовий, який заступився за дівчину в Запоріжжі